EU komisijos reglamentas dėl mikroplastikų taršos: sprendimai turės įtakos aprangos ir tekstilės pramonei

Per metus iš produktų, kuriuose yra sąmoningai pridėtų mikroplastikų, į aplinką patenka 42 000 tonų šių gamtai kenksmingų medžiagų!

Turbūt jau teko girdėti – mikroplastikai, tai mikroskopinio dydžio kietos polimero dalelės, kurios išsiskiria į aplinką gaminant įvairius plastiko turinčius produktus. Čia, kaip ir daugelis kitų pramonės sektorių, aprangos ir tekstilės sektorius yra įvardinamas kaip darantis žalą gamtai.
Žinoma, Lietuvoje, kur sąmoningai pramonei, gamtosaugai ir produktų kokybei skiriamas didelis dėmesys, galime pasigirti natūraliais audiniai, kurie nedaro žalos mikroplastikų atliekomis. Tačiau problema vis dar karšta ir svarbi!

Drauge su Euratex kolegomis norime priminti, kad EU komisija ruošia reglamentą / pasiūlymą, kuris turėtų būti paskelbtas iki šių metų pabaigos. Sprendimai, kurie bus įtraukti į šį paketą galimai turės įtakos aprangos ir tekstilės pramonei: produktų žymėjimas etiketėse, sertifikatai, ar kiti reguliavimo įrankiai, kurie leis sumažinti mikroplastikų kiekį gamtoje.

Būkime tvarūs!
arrow