Renginyje ,,Vilnius Fashion & Textile Avenue 2020“ – COVID-19 pandemijos metu svarbūs išmaniosios tekstilės sprendimai ir galimybės jaunimui susipažinti su siuvėjo ir tekstilininko amatu

 

Siekdama populiarinti Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonę kaip  turinčią ilgalaikes ir patrauklias verslo plėtros perspektyvas  bei  naujas technologijas taikančią, konkurencingą pramonės šaką,  Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) kartu su parneriais  š. m.  lapkričio mėn. 26d. organizavo renginį „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2020“.

Šiuo renginiu siekiama populiarinti tekstilės ir aprangos gamybos technologijų bei kūrybinių industrijų pedagogo profesiją, supažindinti technologijų ir profesinių mokyklų, ruošiančių darbuotojus Lietuvos siuvimo ir tekstilės įmonėms, mokytojus su naujovėmis aprangos ir tekstilės sektoriuje.

„Dar vienas ir ypač svarbus renginio tikslas – paskatinti jaunus žmones rinktis su Lietuvos aprangos ir tekstilės pramone susijusias profesijas bei pritraukti daugiau motyvuotų studentų į studijų programas, pagal kurias Lietuvos mokslo įstaigose rengiami specialistai Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonei“ – sako LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys.

Šiame renginyje veiklas pristatė Lietuvos aukštosios ir profesinės technikos mokyklos, kuriuos ruošia specialistus aprangos ir tekstilės pramonei. Be to, vyko seminaras apie tvarią madą ir skaitmenizavimą – sesija S-T-Arts, kurioje Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių atstovai pristatė savo įmonėse kuriamas inovacijas.

„Gedvita“ savininkas Gediminas Mikulėnas – vienas iš seminaro pranešėjų, analizavo kaip išmanioji tekstilė gali pasitarnauti sveikatos apsaugos srityje, kardiologui stebint paciento širdies stovį nuotoliniu būdu.

„Siūlomas sprendimas leidžia  kardiologui stebėti paciento elektrokardiogramą (EKG) stebėti realiu laiku ir analizuoti pacientui nebūnant gydymo įstaigoje. Tai ypač aktualu COVID-19 pandemijos metu, kai gydymo paslaugų prieinamumas fiziškai atvykstant į gydymo įstaigas yra labai ribotas“ – teigia G. Mikulėnas.

„Omniteksas“ pristatė natūralių pluoštų, tokių kaip kanapė, vilna, regeneruoti pluoštai naudojimą, kuriant tvarią madą. Pasak  „Omnitekso“ medžiagų vystymo inžinierės Sandros Goroškaitės, žaliavos, kuri naudojama kuriant tvarią madą, prigimties atsekamumas – esminė sąlyga užtikrinant, kad pagamintas produktas –  tikrai tvarus.

„Mūsų medžiagos iš kanapių yra sukurtos iš Lietuvoje užaugintų pluoštinių kanapių. Žinome, iš kur atkeliavo jų kanapių sėklos, žinome, kad toliau pluoštas yra verpiamas įmonėje Baltarusijoje. Šios grandinės buvimas leidžia užtikrinti geriausią galutinio produkto kokybę“ – teigia S. Goroškaitė.

Renginio metu buvo galima virtualiai apsilankyti ir tematinėse dirbtuvėse bei susipažinti su darbais, kuriuos pristatė Kauno technologijos universiteto, Vilniaus, Kauno, Utenos kolegijų, Klaipėdos technologijų mokymo centro studentai ir mokiniai. Virtualus turas „Sėkmės mokykla“ kvietė  išklausyti Lietuvos įmonių interaktyvius pranešimus, dalyvauti verslumo ir technologijų mokymuose, plačiau susipažinti su aprangos ir tekstilės sektoriaus įmonėmis.

Renginio metu skaityti pranešimai:

arrow