Tarptautinės aprangos ir tekstilės parodos padeda didinti eksporto apimtis

2017 04 13

Lietuvos tekstilės pramonė yra viena iš didžiausių šalies eksportuotojų. Produkcija eksportuojama į Vokietiją, Jungtinę Karalystę, Švediją, Daniją, Prancūziją, Belgiją, Norvegiją, Suomiją ir kitas šalis. Dalyvavimas parodose – nauji potyriai ir naujos galimybės.

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) įgyvendina projektą „Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių eksporto skatinimas“. Šiuo projektu įmonės skatinamos dalyvauti įvairiose tarptautinėse parodose ar verslo misijose, pristatant savo produkciją ar teikiamas paslaugas. Dalyviai iš Lietuvos tokius projektus vertina teigiamai. Viena iš projekto dalyvių pastebi itin teigiamus pokyčius: „Jei prieš šešerius metus mes eksportuodavome apie 20 procentų, tai dabar eksportuojame į kitas šalis – net 80 procentų savo produkcijos. Dalyvavimas parodose reiškia naujus ryšius, naujus klientus, naujas patirtis, padeda išvengti klaidų plėtojant verslą“, – sako projekto dalyvė.

Kitas nuolatinis projekto dalyvis pasakoja, kad tokios parodos padeda atrasti tiesioginių pirkėjų net iš Skandinavijos šalių, kadangi gamina ir pristato specifinius gaminius – siuvinėtas pirties kepuraites. Pasak jo, sukuriami ilgalaikiai santykiai, padaugėja užsakymų.

Dar vienos įmonės vadovė pasidžiaugė galimybe gauti dalinį dalyvavimo parodose finansavimą. „Smulkiojo verslo atstovams sudėtinga būtų dažnai dalyvauti parodose savo lėšomis. Projektas suteikia galimybių tokiose parodose dalyvauti dažniau. Ir jei prieš kelerius metus dalyvavimas tokiose parodose mums būdavo didelė prabanga, tai dabar mes tai laikome būtinybe, nes tik pristatant savo produkciją užsienio rinkoms ir surandant jose naujų klientų galime plėsti savo verslą.“, – pasakoja įmonės vadovė.

Lietuviai pristatė produkciją parodose Vokietijoje ir Prancūzijoje

Pagal šį projektą buvo organizuotas šešių Lietuvos įmonių dalyvavimas pasaulinėje namų tekstilės parodoje „HEIMTEXTIL“, kuri vyko 2017 metų sausio 10-13 dienomis Frankfurto parodų centre Vokietijoje. Net keturias dienas mūsų šalies atstovai užsienio verslininkams demonstravo savo naujausią produkciją, gaminių dizainą bei inovacijas. Lietuvių įmonės parodoje pristatė pirties ir vonios tekstilės gaminius, inovatyvius audinius, siuvinėtas pirties kepures, vilnonius pledus ir lininę namų tekstilę, lovos tekstilę ir apklotus, siuvinėjimo paslaugas. Tai svarbiausia paroda viso pasaulio namų tekstilės gamintojams ir tiekėjams, kasmet sutraukianti apie 70 000 verslo lankytojų iš 67 pasaulio šalių. 2963 parodos dalyviai užėmė net 20 parodų centro salių, kurios sudarė 218 000 kvadratinių metrų.

Dar penkios projekto dalyvės jungtiniame LATIA užsakytame stende 2017 metų vasario 10-14 dienomis Frankfurte vykusioje parodoje AMBIENTE pristatė natūralaus lino drabužius, stilingas prijuostes visai šeimai, stalo ir lovos tekstilę, vilnos ir kašmyro pledus bei rankų darbo rankines iš odos ir lino. Ši pasaulinė namų vartojimo prekių paroda išlieka viena didžiausių ir sparčiai augančių šios srities parodų pasaulyje. Daugiau kaip 142 000 prekybininkų iš 154 pasaulio šalių aplankė šią parodą, kurioje naujausius produktus ir tendencijas pristatė 4454 dalyviai iš 96 pasaulio šalių. Parodos dalyviai buvo išsidėstę net 27 Frankfurto parodų centro salėse ir sudarė 308000 kvadratinių metrų.

Lietuvos įmones aplankė užsakovai iš įvairių Europos šalių: JAV, Kanados, Japonijos, netgi iš Puerto Rico ir Mauricijaus. Buvo sudarytos nemažos apimties gamybos užsakymo sutartys, atnaujinti kontaktai su buvusiais partneriais ir pasidalinta informacija su naujais užsakovais.

Sėkmingai penkios Lietuvos įmonės dalyvavo ir specializuotoje namų interjero parodoje „MAISON & OBJET“, kuri vyko šių metų sausio 20-24 dienomis Paryžiuje. Tai viena svarbiausių namų tekstilės ir namų interjero parodų pasaulyje, kurioje dalyvavo 2871 dalyvis, o apsilankė 85825 unikalūs lankytojai iš viso pasaulio. Lietuvos projekto dalyvių stendus per keturias parodos dienas aplankė virš 200 verslininkų iš 18 pasaulio šalių.

Eksportuojama trys ketvirtadaliai produkcijos

2015 metais Europos Sąjungoje tekstilės ir aprangos sektoriaus apyvarta siekė 169,4 milijardo eurų, eksporto apimtys siekė 44,5 milijardo eurų, o importas siekė 109,4 milijardo eurų. Apskritai, situacija tekstilės ir drabužių pramonėje buvo gana stabili, o veikla buvo tobulinama daugelyje sričių. Tekstilės ir aprangos sektoriuje pastebimi teigiami prekybos rodikliai ir 2016 metais. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonės, eksportuoja apie 75 procentus visos pagamintos produkcijos.

Tęsiant eksporto skatinimo veiklas savo naujausią produkciją ir paslaugas Lietuvos gamintojai jau planuoja pristatyti šių metų spalio 19-21 dienomis Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje tekstilės ir aprangos gaminių parodoje „BALTIC FASHION & TEXTILE Vilnius“. Dar penkios projekto dalyvės šių metų gegužės 8-11 dienomis vyks į verslo misiją Vokietijoje susitikti su aprangos gamybos užsakovais, kolekcijų pirkėjais bei tekstilės verslininkais.

 

arrow