3 karantino meto LATIA skaičiai

I. 10 klasterio ,,LATIA eksporto plėtra“ įmonių vysto produktų liniją, kuri didins konkurencinį pranašumą užsienyje

UAB „LTM Garments“, UAB „Sabalin“, Algirdo Valiuškio įmonė, „Eustilija“, UAB „Mittet“, UAB „Textilis“, UAB „Vitameda“, UAB „Šilta mada“, MB „Dizaino vėjas “, UAB „Kanta Sport“ iki šiol Lietuvos ir tarptautinėje rinkoje pardavinėjo tik savo gaminamą produkciją ir teikė specializuotas paslaugas. LATIA inicijuoto klasterio ,,LATIA eksporto plėtra“ pagalba, minėtos įmonės karantino metu konsolidavo  jėgas, kurdamos užsienio rinkai unikalią produkcijos liniją.

II.  LATIA sėkmingai vykdo derybas dėl valstybės pagalbos dėl COVID-19 sukeltų sunkumų LATIA narėms 4 kryptimis

Karantino metu Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacija intensyviai derėjosi su LR Vyriausybe, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei siekė palankių nariams tikslų 4 kryptimis. Dalis jų įgyvendinta, dėl kitos dalies vyksta derinimo darbai:

• Įmonėms šalyje sėkmingai teikiama negrąžintina parama įvairiomis formomis finansuojant darbo vietas;

• EIMIN skinasi kelią LATIA pasiūlymai dėl draudimo garantijų prekiniams kreditams;

• Sėkmingas buvo ir LATIA pasiūlymas mažinti apribojimus ir didinti paskolų finansavimo intensyvumą įmonių apyvartinėms lėšoms;

• LATIA toliau siekia, kad didelėms įmonėms Vyriausybės parama būtų teikiama kaip ir MVĮ.

III. Karantino metu LATIA surengė 2 prezidiumo pasitarimus su ministru  Žygimantu Vaičiūnu

LATIA karantino metu surengė 2 asociacijos prezidiumo susitikimus e-platformoje su laikinai einančiu EIMIN ministro pareigas Žygimantu Vaičiūnu. Jų metu ministrą pasiekė daug esminių aprangos ir tekstilės sektoriaus klausimų, kurie šiuo metu sprendžiami.

arrow