A. Valiuškio įmonė: šių metų pabaiga gali būti dar sunkesnė nei praėję pandeminiai metai

A. Valiuškio įmonės vadovas Algirdas Valiuškis teigia, kad bendrovės užsakymai COVID-19 metu ženkliai sumažėjo, todėl išgyventi pavyko tik su valstybės subsidijų pagalba.

Užtrauktukų ir virvučių gamyba, didmenine prekyba siuvimo priedais bei galanterijos gaminių aksesuarais užsiimanti įmonė sektoriuje dirba jau ne vieną dešimtmetį, tačiau pandemija, žaliavų tiekimo sutrikimai, anot vadovo, išties sutrikdė veiklą.

„Pandemijos metu ir toliau tobulinome ir kūrėme naujus užtrauktukus. Pastaraisiais metais susidūrėme su žaliavų tiekimo sutrikimais tiek dėl pandemijos, tiek dėl pasikeitusios situacijos Kinijoje ir kitų priežasčių. Eksportas sumažėjo 15-20 proc. Praėję ir šie metai finansiškai buvo iš tiesų panašūs. 2020-ieji buvo pakankamai sunkūs, bet šių metų galas, manau, bus tikrai sunkesnis. Vis opesne problema tampa žaliavų trūkumas ir beprotiškas logistikos kaštų augimas. Tai gali sustabdyti visos Europos ekonomikos augimą“, – prognozuoja A. Valiuškis.

Pati Lietuvos aprangos ir tekstilės rinka, anot įmonės vadovo, sumažėjo, nes mažesnėms įmonėms pandemijos išgyventi nepavyko. Tuo tarpu užsienio užsakovai vis dažniau renkasi valstybes, kur darbo jėga ir pagaminti produktai yra kur kas pigesni nei Lietuvoje.

Pandemijos metu įmonėje COVID-19 persirgo 80 proc. darbuotojų.

arrow