Apskrito stalo diskusijoje – kaip pasirengti kvalifikuotų siuvėjų

Kovo 13 dieną Lietuvos darbo biržoje surengtoje apskrito stalo diskusijoje – pasitarime su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos ir jos 15 įmonių atstovais svarstyta, kaip siuvimo pramonės įmonėms apsirūpinti kvalifikuotais darbuotojais.

LATIA generalinio direktoriaus Lino Lasiausko teigimu, darbo jėgos poreikis šiam sektoriui yra labai didelis, nes įmonės dirba pakankamai veiksmingai ir užsakymų prasme gyvena neblogus laikus. „Daugelio įmonių didžiausias ir nuolatinis rūpestis yra kur rasti reikalingų darbuotojų“, – pabrėžė L. Lasiauskas.

Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis tvirtino, kad jau pats laikas patiems darbdaviams aktyviau dalyvauti profesinio mokymo procese pasirengiant tinkamų darbuotojų. Anot LDB vadovo, šioje srityje valstybės parama gana didelė, todėl bendradarbiaujant su darbo birža neformalųjį profesinį mokymą gali organizuoti bet kuris darbuotojų stygių patiriantis darbdavys savo įmonėje, patvirtinęs atitinkamą mokymo programą.

Pasitarime LDB specialistai pristatė „Jaunimo garantijų“ iniciatyvos paslaugų paketą darbdaviams, bedarbių ir įspėtų apie atleidimą iš darbo darbuotojų profesinį mokymą bei kaip darbdaviai (profesinio mokymo teikėjai) gali dalyvauti šioje priemonėje. Taip pat  darbdaviai buvo supažindinti su aukščiausio nedarbo teritorijose vykdomais vietinių užimtumo iniciatyvų projektais ir verslo plėtros galimybėmis tokiose vietovėse. Pameistrystę kaip profesinio mokymo formą pristatė Vilniaus Jeruzalės ir Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrų ir Kauno kolegijos atstovai.
Nuoroda: http://www.ldb.lt/Informacija/Veikla/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=6898

arrow