Baltic Fashion & Textile Vilnius – auganti paroda

Š.m. spalio 16-18 d. Vilniuje, Lietuvos  parodų ir konferencijų centre Litexpo vyko didžiausia Baltijos šalyse mados ir tekstilės paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius 2014“.

Parodoje buvo pristatomi šie produktai ir paslaugos:

MADA IR STILIUS: Mados prekiniai ženklai, viršutiniai, apatiniai ir trikotažiniai drabužiai moterims, vyrams ir vaikams; sportinė apranga; odiniai ir kailiniai drabužiai ir jų priedai; darbo apranga; uniformos; internetinė prekyba aprangos gaminiais; mados dizainerių darbai, drabužių aksesuarai.
TEKSTILĖS GAMINIAI, ŽALIAVOS IR INTERJERAS:  audiniai, trikotažinės, neaustinės medžiagos, techninė ir namų tekstilė, interjero dekoracijos; pluoštas, verpalai, tekstilės ir siuvimo priedai, tekstilės dažikliai ir kitos pagalbinės medžiagos.
ODOS GAMINIAI, AVALYNĖ IR AMATAI: oda; odinė galanterija;  avalynė moterims, vyrams ir vaikams;  rankdarbiai; meno ir dizaino darbai.
ĮRANGA, TECHNOLOGIJOS IR LOGISTIKOS PASLAUGOS:  tekstilės, siuvimo ir trikotažo įrengimai; atsarginės dalys; technologijos.
CAD/CAM sistemos, įranga, paslaugos ir aprūpinimas; moksliniai tyrimai ir inovacijos, mokymo, konsultacinės ir logistikos paslaugos aprangos ir tekstilės sektoriui; pakavimo ir kita komercinės paskirties įranga.

Jau 23–ią kartą rengiamoje parodoje Baltic Fashion & Textile Vilnius 2014 savo produkciją ir paslaugas pristatė 232 kompanijos iš 22 pasaulio šalių.  Šalia  Latvijos ir Estijos Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos, Kinijos, Indijos, Pakistano, Turkijos ir kitų šalių dalyvių savo produkciją ir paslaugas pristatė ir virš 100  Lietuvos įmonių. Tai rodo, jog parodos svarba stiprinant regiono, kaip aprangos ir tekstilės verslo forumo konkurencingumą, išlieka labai svarbus ir didelis. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos iniciatyva 44 Lietuvos aprangos ir tekstilės paslaugų įmonės dalyvavo parodoje pasinaudodamos teikiamu finansavimu iš VšĮ „Versli Lietuva“ pagal ES regioninės plėtros fondo  Eksporto grupinių iniciatyvų IGEI priemonę. Tai ypač svarbu Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriui, kuris yra į eksportą orientuotas pramonės sektorius, užsienio rinkose kasmet parduodantis daugiau nei 85 proc. visos pagaminamos produkcijos.

Nuo šiol organizuojama tarptautinė aprangos, tekstilės ir inovacijų paroda „Baltic Fashion & Textile” kiekvieną pavasarį bus rengiama Rygoje, Latvijoje, o rudenį – Vilniuje ir tai suteikia galimybę parodai išaugti į tikrą mados ir tekstilės verslo forumą, tiesiogine prasme diktuojantį madas Baltijos jūros šalių regione.

Parodos Baltic Fashion & Textile Vilnius 2014 rezultatai:
• 232 dalyviai iš 22 pasaulio šalių:
·         38 proc. – tekstilės ir tekstilės gaminių gamintojai ir tiekėjai;
·         34 proc.- aprangos gamintojai ir tiekėjai;
·         16 proc. – siuvimo ir tekstilės priedų, žaliavų gamintojai ir tiekėjai;
·         10 proc. – tekstilės ir aprangos įrangos gamintojai ir tiekėjai;
·         2 proc. –paslaugų aprangos ir tekstilės pramonei tiekėjai.

• Lankytojai: 7600 lankytojų iš 25 pasaulio šalių.

• Auganti paroda – vidutinis 15 proc. dalyvių ir užimamo parodos ploto augimas lyginant su 2013 m.

Paroda „Baltic Fashion & Textile” 2015 m. vyks:
• 2015 m. balandžio mėn. 16-18 d. Rygoje
• 2015 m. spalio mėn. 15-17 d. Vilniuje

Detali informacija: www.baltictextile.eu

arrow