Delfi.lt publikacija: Jonavoje gimstančios medžiagos žavi ne tik vietinius: hercogienės vilkėta suknelė padės metus baigti be nuostolių

 

Dešimtį kilometrų besidriekiantys lino audiniai – tokius įspūdingus kiekius baltos lino medžiagos šią vasarą audė lino gamintojai – Jonavos „A grupė“. Tokį, veikiau patalynei skirto audinio populiarumą sukėlė šią liepą hercogienės Meghan Markle pasivaikščiojimas po Beverly Hills su balto, jonaviečių išausto lino suknele.

Panašu, kad „A Grupės“ savininkas Virginijus Vizbaras – įvairiais talentais apdovanotas žmogus. Buvęs Jonavos vyriausiasis architektas šiame mieste yra suprojektavęs daugybę privačių ir komercinių pastatų.

 

Linas į kraują įaugęs

Iš Rokiškio rajono, Panemunėlio kilęs verslininkas teigia, kad linui niekada nebuvo abejingas. Panemunėlio pirminio linų perdirbimo fabrike dirbo abu jo tėvai, o kai Virginijus ėmėsi lino audinių gamybos, mama buvo viena didžiausių jo patarėjų ir pagalbininkių.

Pašnekovas juokiasi, kad po įvairių gyvenimo vingių pats likimas atvedė prie lino: „Man nuo vaikystės tas fabrikas atrodė toks rimtas objektas, ir viskas ten buvo labai įdomu. Nors išties tai tebuvo visai nedidelis fabrikas, bet su linu užaugau ir nuo tada jis man tarsi į kraują įaugęs.“

„A grupę“ galima laikyti šeimos verslu. Čia dirba Virginijaus žmona, plėtrai vadovauja sūnus Mindaugas…Tačiau apie viską – iš pradžių.

Lino Lietuva tapo rapso Lietuva

Energija trykštantis pašnekovas apie liną gali pasakoti valandų valandas. Apie jo tekstūrą, įvairius audimo būdus, 3D technologijas. Ir ne kartą akcentuoja du dalykus: pirma – linas yra tvari, ekologiška medžiaga, kuri savaime greitai suyra. Antra – lino Lietuva tapo rapso Lietuva. Vietoj mėlynai mėlynai kadaise žydėjusių laukų dabar jie žydi geltonai geltonai.

„Nepavyko Briuselyje mūsų derybininkams susiderėti, kad linų auginimas būtų Europos Sąjungos (ES) remiamas. Todėl dabar linais gali pasigirti Baltarusija, Ukraina, bet tik ne Lietuva“, – su apmaudu kalba verslininkas, įvardindamas kaimynines šalis, iš kurių tą liną įsiveža į Lietuvą.

Visą DELFI straipsnį skaitykite: https://www.delfi.lt/atsakingas-poziuris/pagaminta-lietuvoje/jonavoje-gimstancios-medziagos-zavi-ne-tik-vietinius-hercogienes-vilketa-suknele-pades-metus-baigti-be-nuostoliu.d?id=85868395&fbclid=IwAR0Dlp3tG9pFx0dwPuhxakhxOh61IvYs4Nr3BuHlwo3bxOJ3w345VFh9IUU

arrow