E. Galkauskienės įmonė „Eustilija“: darbuotojų trūksta, o atsivežti iš užsienio – sudėtinga

E. Galkauskienės įmonės „Eustilija“ direktorė Eugenija Galkauskienė teigia, kad siuvimo sritį pandemija palietė itin skaudžiai ir visas laikotarpis buvo itin sudėtingas. Bendrovė šiuo laikotarpiu susidūrė su užsakymų skaičiaus kritimu, COVID-19 protrūkiu ir pradėjo kurti ligos protrūkiui valdyti skirtas priemones.

„Praėję metai buvo išties labai sunkūs. Turėjome daug dirbti, kad galėtume išsilaikyti ir nesustabdyti savo veiklos. Pandemijos pradžią mums padėjo išgyventi pradėtos gaminti daugkartinės apsauginės veido kaukės. Šiuo metu dalyvaujame projekte, kurio metu kursime daugkartinius medicininius drabužius.

Didžiausias dabartinis iššūkis – darbuotojų trūkumas. Lietuvoje darbuotojų nerandame. Buvome įtraukti į patvirtintų įmonių sąrašą, į kurį siuvimo įmonėms patekti kažkodėl yra labai sudėtinga. Tai padėjo mums atsivežti darbuotojų iš Ukrainos. Jie jau sėkmingai dirba įmonėje. Mūsų poreikis, žinoma, daug didesnis. Galime patekti į patvirtintų įmonių sąrašą tik tokiu atveju, jei siuvėjai galime mokėti 1000 Eur. Deja mes iš anksto negalime to garantuota, nes nežinome atvykstančiųjų kvalifikacijos, įgūdžių.

Turėdami daugiau darbo rankų, galėtume ne tik suteikti žmonėms progą užsidirbti, padidinti savo apyvartą, bet ir į valstybės biudžetą įnešti daugiau lėšų“, – pasakoja E. Galkauskienė.

Pandemijos metu apyvarta krito daugiau nei 20 proc., šiemet tikimasi grįžimo į priešpandeminį laikotarpį

Įmonės vadovė pasakoja, kad pandeminis laikotarpis buvo sudėtingas, nes bendrovės valdomas prekės ženklas „Introstyle“ buvo sukūręs rudens produkciją, kuri taip ir liko sandėlyje. Be to, klientai 3-4 mėnesiams visiškai sustabdė siuvimo paslaugą.

„Kaip subkontraktoriai dirbame su Lietuvos įmonėmis, kurios karantino metu mums padėjo išsilaikyti. Užsienio užsakovai yra labiau sezoniniai, jie karantino metu pirkimus visiškai sustabdė. Bendrai pernai turėjome apie 20-22 proc. apyvartos sumažėjimą. Šiemet tikimės, kad pavyks pasivyti priešpandeminį laikotarpį. Šiuo metu jau turime naujų užsakovų, gauname vis daugiau užklausų. Viskas priklauso nuo to, ar galėsime įdarbinti papildomų darbuotojų. Šiuo metu jų negalime rasti net ir už konkurencingą atlyginimą. Sudėtinga vystyti veiklą, kai neturi, su kuo tai daryti“, – apgailestauja E. Galkauskienė.

Šiuo metu bendrovė aktyviai vysto internetinės prekybos plėtrą į užsienį. Prieš pandemiją planuotų fizinių parduotuvių tinklo Lietuvoje atidarymo atsisakyta dėl internetinės prekybos suaktyvėjimo – pardavimai internetu padidėjo kone 50 proc. E. Galkauskienė teigia pastebinti, kad dauguma mažesnių siuvimo įmonių vis dar bando parduoti ankstesnių kolekcijų gaminius, o klientai ir užsienio partneriai jau nori naujų produktų.

E. Galkauskienės įmonė „Eustilija“ karantino metu pasinaudojo valstybės parama prastovoms. COVID-19 protrūkio metu gamyba buvo sustojusi apie 3 savaites. Šiuo metu bendrovė džiaugiasi, kad susirgimų nėra, nes dauguma persirgę arba pasiskiepiję.

arrow