Įvyko Lietuvos ir Baltarusijos aprangos ir tekstilės sektoriaus kompanijų diskusija dėl bendradarbiavimo plėtros galimybių

Š. m.  spalio mėn. 16 d. tarptautinės parodos „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ metu   įvyko Lietuvos ir Baltarusijos tekstilės ir aprangos įmonių susitikimas, kurį organizavo Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija LATIA ir Baltarusijos lengvosios pramonės koncernas BELLEGPROM (концерн «Беллегпром» – Белорусский государственный концерн по производству и реализации товаров легкой промышленности). Baltarusių pusę susitikime atstovavo BELLEGPROM pirmininkas Nikolajus Jefimčikas ir 10 Baltarusijos kompanijų atstovai. Susitikime taip pat dalyvavo 15 Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių, suinteresuotų bendradarbiavimu su Baltarusija, vadovai.

LATIA prezidentas Aurimas Palevičius forume pristatydamas Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus galimybes pakvietė Baltarusijos įmones kooperuotis su Lietuvos gamintojais vykdant stambius užsienio šalių kompanijų užsakymus, kurių pastaraisiais metais daugėja, gamybai iš trečiųjų šalių grįžtant į Europą. Lietuvos įmonės taip pat domisi galimybe tiekti tekstilės medžiagas ir žaliavas iš Baltarusijos, nes Lietuvoje ši sritis nėra konkurencinga.

Koncerno Bellegprom pirmininko Nikolajaus Jefimčiko (ЕФИМЧИК НИКОЛАЙ ВАСИЛЬЕВИЧ) teigimu Baltarusija planuoja per artimiausius 5-ius metus gamybos apimtis lengvosios pramonės srityje padidinti 4 kartus. Šiuo metu vidutinis pelningumas sektoriaus įmonėse sieka 13,5 proc.

2014 m. I ketv. palyginti su 2013 m. I ketv. lietuviškų drabužių ir tekstilės gaminių pramonės eksportas į Baltarusiją padidėjo 43,6 proc. arba 2,25 mln. Lt ir sudarė 7,4 mln. Lt. 2014 m. I ketv. Baltarusijai teko 1,21 proc. viso drabužių ir tekstilės pramonės eksporto, o Baltarusija buvo 15-ta didžiausia eksporto rinka šiems gaminiams. Drabužių eksportas nagrinėjamu laikotarpiu augo 59,5 proc. arba 1,7 mln. Lt iki 4,55 mln. Lt, tuo tarpu tekstilės gaminių 23,9 proc. arba 0,55 mln. Lt iki 2,87 mln. Lt. Drabužių eksportas į Baltarusiją 2014 m. I ketv. sudarė 61,3 proc. viso lietuviškų drabužių ir tekstilės gaminių eksporto į šią šalį, tuo tarpu tekstilės gaminiai – 38,7 proc.
2014 m. I-o pusmečio rezultatai rodo dar didesnį lietuviškų aprangos ir tekstilės gaminių eksporto apimčių į Baltarusiją augimą: jei 2013 m. I-ame pusmetyje į Baltarusiją lietuviškų aprangos gaminių buvo eksportuota produkcijos už 6,8 mln.lt, tai  2014 m. I-ame pusmetyje –jau už 10,1 mln.lt., eksporto apimtys didėjo 47,7%, o Baltarusija buvo 13-a eksporto rinka mūsų šalies drabužių gamintojams. Lietuviškų tekstilės gaminių eksportas į Baltarusiją 2014 m. I-o pusmečio duomenimis , lyginant su analogišku 2013 m.  laikotarpiu , taip pat išaugo 29,5 proc. ( nuo  4,7 mln. litų 2013 m.  I-ame pusmetyje iki 6 mln. litų 2014-ųjų metų 1-ame pusmetyje.

Tuo tarpu Baltarusijos lengvosios pramonės įmonėms Lietuva – 4-as pagal apimtis eksporto partneris. 2013 m. 28 Baltarusijos tekstilės ir aprangos kompanijos tiekė savo produkciją į Lietuvos rinką.

Šalys susitarė 2015 m. balandžio mėn. Baltarusijoje organizuoti VII-ąjį Lietuvos ir Baltarusijos tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonių ekonominį forumą, kurio metu būtų detalizuoti atskirų šioje rinkoje dirbančių Lietuvos kompanijų interesai bei išryškinti Baltarusijos kompanijų poreikiai Lietuvos rinkoje.

arrow