Įvyko paskutinis šiais metais LATIA Prezidiumo posėdis

Gruodžio 16 d. įvyko Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) Prezidiumo posėdis, skirtas aptarti metinius veiklos rezultatus ir situaciją Lietuvos pramonės sektoriuje.

Posėdį pradėjęs LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys kalbėjo, kad besibaigiantys metai buvo sunkūs visam Pramonės sektoriui, tačiau vylėsi, kad įmonės atsilaikys ir kiti metai visiems bus sėkmingesni.

Prezidiumo nariai diskutavo, kaip gyvuoja Lietuvos pramonė šiuo sudėtingu COVID-19 viruso šalį paveiktu laiku, ar pasiteisino Valstybės parama įmonėms. Įmonių vadovai kalbėjo, kad egzistuoja nemažai problemų, kurias reikia neatidėliojant spręsti. Didieji prekybos centrai nesileidžia į dialogą dėl parduotuvių nuomos sumažinimo, savivaldybės nenusileidžia dėl žemės mokesčio sumažinimo. Aptarti aktualūs klausimai dėl mokesčių lengvatų, nuomos kompensacijos pratęsimo, pokarantininių subsidijų.

Įmonių vadovų teigimu, nors nuotaikos nėra užtikrintos, metai baigiasi su tam tikru mažėjimu, tačiau jis yra pakenčiamas. Labai svarbu, kad Vyriausybė pratęstų numatytas paramos priemones, kas padėtų išgyventi šiuo periodu, išsaugoti darbuotojus, išlaikyti pardavimų srautus.

arrow