#KalbaTekstilė | AB „Siūlas“ vadovas Vidmantas Gražinys

Ar žinojote, kad seniausia iki šiol sėkmingai veikianti Lietuvoje lininės produkcijos gamykla yra Biržuose? Tai AB „Siūlas“, kuri savo veiklą pradėjo dar 1928 m.

Šiemet bendrovei sukanka 95 metai! Simboliška, jog įmonės vadovas Vidmantas Gražinys švenčia ne tik įmonės, bet ir asmeninį jubiliejų. Šiemet jam – 70.

Daugiau nei tris dešimtmečius AB „Siūlas“ vadovaujantis Vidmantas, pokalbio metu retrospektyviai pažvelgė į politinės santvarkos virsmo laikmetį. Pasak jo, šis metas užgrūdino tiek jį, kaip naują šios bendrovės vadovą, tiek ir kiekvieną darbuotoją. „Nepriklausomybės atkūrimo laikmetis buvo didelių pokyčių ir išbandymų metas. Turėjome operatyviai perorientuoti savo veiklos modelį – visko reikėjo mokytis iš naujo. Rėžimo  metu dauguma veiksnių būdavo nuleidžiama iš aukščiau. Ką, kiek ir kam gaminti – perėjus į laisvosios rinkos laikmetį, turėjome atsakyti patys. Pradėjome gaminti ne tai, ką norime ir galime, bet tai, ko reikia pirkėjams.”, – pasakojo įmonės vadovas.

„Siūlas“, kaip ir daugelis Lietuvos įmonių, laisvosios rinkos etapą pradėjo ieškant naujų pirkėjų vakaruose, o eksportuojama produkcija iki šios dienos yra esminis bendrovės pajamų šaltinis. „Atsiskyrimas senosios rinkos vyko palaipsniui. Pradžioje atradome šalis, kurios buvo netoliese, o laikui bėgant ir tolimesnes rinkas, kurios išties pamėgo mūsų gaminius. Šiandien eksportuojame apie 90 proc. produkcijos. Vienos didžiausių eksporto rinkų – Amerika, Japonija, Pietų Korėja.” – dalinosi Vidmantas Gražinys.

Šiuo metu bendrovės gaminama lino produkcija keliauja net į 40 skirtingų pasaulio šalių! Kaip dalinosi bendrovės direktorius – tokie eksporto rodikliai ilgo darbo rezultatas. „Parodos yra svarbus elementas tam, jog atvertume naujas eksporto rinkas. Tačiau ypatingą dėmesį skiriame skaitmeniniams kanalams. Turime septynias skirtingoms šalių rinkoms skirtas internetines svetaines. Taip pat didelis dėmesys socialinių tinklų komunikacijai, prekiaujame tokiose platformose kaip „Etsy” ir t.t. Pandemija darsyk puikiai parodė, jog kliautis vienu kanalu, kaip šiuo atveju parodos, nėra saugi strategija.”, – pasakojo vadovas ir šypsodamasis pridūrė: „Na, o ir devyniasdešimtieji jau seniai prabėgo. Komunikacijai ir verslas-verslui pardavimams vien fakso įrenginio neužtenka. Dabar tai multikompleksiškas ir kur kas reiklesnis procesas.”.

Bėgantys metai yra geriausias įrodymas pamatyti, kurie gyvenimo bei verslo elementai yra fundamentaliai svarbūs, todėl pašnekovo pasiteiravome, kokią gyvenimo / verslo tiesą galima pagrįsti ilgamete patirtimi.

„Be jokių abejonių, per šį laikotarpį įsitikinau, kiek daug reiškia atsidavęs ir profesionalus kolektyvas. Taip, direktorius yra svarbus tam, jog suvienytų bendram tikslui, tačiau rezultatus pasiekti galime tik tuo atveju, jei dirbame komandoje.“ – patirtimi dalinosi V. Gražinys.

arrow