#KalbaTekstilė | „Linas“ vadovė Vilita Skersienė

„Ateityje visi turėsime dirbti su perdirbtomis žaliavomis. Niekur nuo to nepabėgsime“, – tokiu teiginiu pradėjome pokalbį #KalbaTeksilė rubrikai apie sektoriaus subtilybes su įmonės „Linas“ direktore Vilita Skersiene. Pašnekovė minėdama ateitį išsyk patikino, jog įmonė veikianti Panevėžyje jau dabar turi kuo nustebinti visą pasaulį.

Bendrovė „Linas“ – vieni pirmųjų, o galimai net vieninteliai, šiuo metu pasaulyje perdirbantys liną! Šią inovaciją įmonė pristatė dar pernai. „Dirbti, jog gimtų pirmasis kūdikis reikėjo ilgai. Tačiau jau galime pradžiuginti savo klientus tokia naujove, kurios mums neteko girdėti nei Europoje, nei apskritai pasaulyje.“, – džiuginančiais faktais dalinosi V. Skersienė.

Papildomos reklamos perdirbto lino produkcijai nereikia – žinia sklinda iš lūpų į lūpas. Lankomose tarptautinėse parodose pastebima, jog yra didelis poreikis perdirbtiems audiniams. „Mugėse perdirbtas linas ar kiti perdirbti verpalai susilaukė labai daug dėmesio. Didelis srautas lankytojų, kurie ieško specifiškai šių prekių. Linas maišytas su medvilne jau senas ir pabodęs reikalas. Matome, kad klientams rūpi savitumas ir unikalumas – perdirbti verpalai šiuos poreikius išpildo, o tuo pačiu ir atsakingai tausojami Žemės resursai.“ – patikino pašnekovė.

Tiesa, lino ar kitų perdirbtų verpalų perdirbimo procesas dar ankstyvoje stadijoje – efektyvus nėra didelis, bet poreikis šioms technologijoms tobulėti pastebimas išties didelis. „Perdirbimo iniciavimas tekstilėje neturėtų prasidėti nuo gamybos įmonių, o nuo tų, kurie verpia pluoštus ir gamina verpalus. Deja, bet ši bazė dar pakankamai silpna. Lino medžiaga labai reikli tokio tipo procesams, tad labai laukiame, kada bus išrasta dar efektyvesnė perdirbimo priemonė“. – komentavo įmonės „Linas“ vadovė Vilita Skersienė.
arrow