LATIA bei aprangos ir tekstilės pramonės aktualijų balandžio mėn. žiniasklaidoje apžvalga

2021 m. balandį susidomėjimo žiniasklaidoje sulaukė straipsnis apie aprangos ir tekstilės verslo sunkumus pandemijos laikotarpiu, LATIA prezidento Kęstučio Daukšio komentarai apie Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės aktualijas ir iššūkius COVID-19 pandemijos metu ir kitas sektoriaus įmonių naujienas.

„Valstiečių laikraštyje“ – LATIA komentaras apie aprangos ir tekstilės verslą

„Valstiečių laikraštyje“ išspausdintame ir valstietis.lt publikuotame straipsnyje teigiama, kad nesibaigianti pandemija atvėrė siuvyklų skaudulius ir šį pavasarį atsitiesti sugebės ne visos siuvimo įmonės. Įvairių sunkumų patyrė tiek lietuviškos, tiek užsienio kapitalo įmonės, Lietuvoje siuvančios eksportui.

„Nors 2020-ieji Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriui, kaip ir kitiems pramonės sektoriams, nebuvo itin palankūs ir COVID-19 pandemija įnešė savų korekcijų į planuotus pardavimų bei gamybos srautus, tikimės, kad 2021-ieji taps pozityvesnių tendencijų metais.

<…> Reikia pastebėti, kad tekstilės ir aprangos įmonių sėkmė priklauso nuo įmonės veiklos rūšies ir nuo to, kiek ją paveikė pandemija – yra bendrovių, kurių veiklą pilnu pajėgumu riboja darbuotojų stoka dėl viruso protrūkių tarp darbuotojų ar dėl tėvų, kurie pasiima nedarbingumo pažymėjimą prižiūrėdami vaikus, per pandemiją besimokančius namuose. Kita vertus, Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, užsidarė dalis prekybos taškų, brango žaliavos ir logistika“, – komentavo LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys.
Plačiau skaitykite: http://valstietis.lt/naujienos/verslas/siuvyklas-isvargino-koronaviruso-sukeltas-sunkmetis/

respublika.lt – apie LATIA narės „Utenos trikotažo“ drabužius, apsaugančius nuo vabzdžių įkandimų

Respublika.lt skelbia, kad, artėjant vasaros sezonui, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ pradėjo gaminti nuo vabzdžių įkandimų apsaugančius drabužius. Visai kaip įprastas repelentas, specialia technologija praturtinta drabužių medžiaga atbaido erkes, uodus, mašalus, muses ir kitokius vabzdžius. Tuo pačiu – saugo nuo nemalonių, o kartais ir pavojingų įkandimų.
Plačiau skaitykite: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/verslas/utenos_trikotazo_drabuziai_apsaugos_nuo_vabzdziu_ikandimu/

Delfi.lt – apie pokyčius, atliekas ir žiedinę ekonomiką

Delfi.lt rašoma, kad pustrečio milijardo tonų – štai tiek pačių įvairiausių atliekų kasmet susikaupia Europos Sąjungoje. Tuo tarpu Europos Parlamentas imasi spręsti problemą, pasitelkdamas žiedinės ekonomikos principus.

2021 metų vasarį EP pritarė Europos Komisijos pristatytam naujam žiedinės ekonomikos veiksmų planui, į kurį įtraukiami pasiūlymai dėl tvaresnio produktų dizaino, atliekų kiekio mažinimo ir piliečių įgalinimo. Ypatingas dėmesys skiriamas ir daug išteklių reikalaujančiam sektoriui – tekstilei.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/lietuvoje-prasides-didziuliai-pokyciai-vieniems-teks-stipriai-pakeisti-savo-iprocius-o-kiti-gales-pasinaudoti-parama.d?id=86976023 

„Verslo žinios“ – apie LATIA narės „Utenos trikotažo“ įmonės augimą

„Verslo žinios“ rašo kad koncerno SBA valdomos tekstilės įmonės „Utenos trikotažas“ planuoja įmonės augimą, o subrangovus įspėja ruoštis būtų greitiems ir kokybiškiems. Norima sustiprinti technologijų ir inovacijų skyrių. Naujausia technologija, prie kurios dirbama, – verpalų dažymas natūraliais dažais.
Skaitykite daugiau: https://www.vz.lt/pramone/2021/04/08/p-jasinskas-teks-galvoti-kaip-plesime-pajeguma–ar-esamoje-teritorijoje-arvykdydami-isigijimus arba https://www.delfi.lt/verslas/verslas/utenos-trikotazo-vadovas-planuojamas-imones-augimas-stiprinamas-technologiju-ir-inovaciju-skyrius.d?id=86888713

LRT radijo laida – apie tekstilės pramonę ir santykį su rūbais

LRT radijo laidoje „Geriausi dalykai namie“ kalbama apie nesenstančius rūbus, mados pramonę kaip vieną taršiausių industrijų. Pokalbis su Milda Paukšte, kuri senus džinsus prikelia naujam gyvenimui ir rūpinasi, kad drabužiai tarnautų kuo ilgiau.
Klausykite čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000147290/geriausi-dalykai-namie-apie-tekstiles-pramone-ir-musu-santyki-su-rubais

arrow