LATIA bei aprangos ir tekstilės pramonės aktualijų birželio mėn. žiniasklaidoje apžvalga

2021 m. birželį susidomėjimo žiniasklaidoje sulaukė tekstilės inovacijų, pramonės pokyčių ir augimo temos. LRT laidoje – apie inovatyvius audinius, naujas technologijas, tvarios mados svarbą ir LATIA narių produkciją. Žiniasklaidoje vis plačiau aptariama tekstilės gamyba, audinių rūšys, naujos technologijos ir tvarumas aprangos ir tekstilės sektoriuje.

LRT televizijos laidoje „Vartotojų kontrolė“ parengtame reportaže pasakojama apie sparčiai besivystančias technologijas, kuriamus inovatyvius audinius. Su ekspertais aiškintasi, kaip išgaunamos įvairios audinių savybės ir kurie mišiniai veiksmingiausi, aptartas kanapių pluošto perdirbimas ir tvarios mados neišvengiamumas.

Laidoje UAB „Garlita“ atstovė Rita Haselvander pasakoja apie su mokslininkais sukurtus drabužius, apsaugančius nuo dūžių, pjūvių, ugnies, sprogimų, saulės spindulių, uodų, erkių, atpalaiduojančius raumenis, prisotintus vitaminais ir kt.

Laidos „Vartotojų kontrolė“ žurnalistų kalbintas LATIA narės UAB „Tributum“ vadovas Ramūnas Damalakas pasakoja apie kanapės pluoštą, maišomą su medvile ir tekstilės gamybos technologijas. Dar vienos asociacijos narės UAB „Omniteksas“ atstovė ir audinių žinovė Erika Baltaduonienė demonstruoja organinę medvilnę, paliesterį, maišytus su kanape, pasakoja apie atsparumą trinčiai, švelnumą, išlaikoma spalva. UAB „Omniteksas“ audinių žinovė Gintarė Patapavičienė demonstruoja drabužius, pagamintus iš kanapės ir jos mišinių.

Visą laidą žiūrėkite: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000154255/inovatyvus-audiniai-ir-tvarios-mados-svarba-kaip-isgaunamos-ivairios-audiniu-savybes-bei-kurie-misiniai-veiksmingiausi

„Verslo žinios“ – apie OEKO-TEX® ir tvarumą, LRT – apie industrijos pokyčius

„Verslo žinios“ plačiau aprašo OEKO-TEX® — nepriklausomą tarptautinę asociaciją, jungiančią 18 akredituotų institutų 85 šalyse visame pasaulyje. OEKO-TEX® sertifikavimo sistema nuolat prisitaiko prie teisinių ir norminių reikalavimų ir skatina tvarių gaminių kūrimą tekstilės ir odos pramonėje. OEKO-TEX® STANDARD 100 yra vienas žinomiausių pasaulyje tekstilės ženklų, reiškiančių, kad gaminys yra patikrintas dėl kenksmingų medžiagų.

Plačiau skaitykite: https://www.vz.lt/pramone/2021/06/23/kas-tai-yra-oeko-tex

Tuo tarpu LRT rašo apie mados pramonės pokyčius. Straipsnyje rašoma, kad pastarųjų metų pasaulinės patirtys kaip niekada ryškiai atskleidė skaitmeninių verslo sprendimų būtinybę. Ne tik konkurencinį pranašumą didina 3D skenavimo, virtualaus projektavimo, vizualizavimo, prototipų gamybos technologijos, bet ir leidžia individualizuoti gaminius ir sutrumpinti kelią nuo idėjos iki galutinio produkto.

Plačiau skaitykite: https://www.lrt.lt/naujienos/mokslas-ir-it/11/1426379/mados-industrija-keiciasi-ar-devetumete-megztini-atspausdinta-3d-spausdintuvu

Delfi, „Verslo žinios“, Elta, LRT ir kt. – apie pramonės produkcijos augimą

Žiniasklaida skelbia, kad gegužę visos pramonės produkcijos vertė sudarė 2,2 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su balandžiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 7,7 proc. palyginamosiomis kainomis (nepašalinus – 4,1 proc.).

Per mėnesį, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo tekstilės gaminių gamybos – 3,6 proc. (nepašalinus – 1,4 proc.).

Plačiau skaitykite: https://m.delfi.lt/verslas/verslas/article.php?id=87537727

Delfi, 15min.lt ir kiti portalai – apie žiedinę ekonomiką ir LR Seimo pataisas

Žiniasklaidos kanalai dalinasi Lietuvos inovacijų centro Žiedinės ekonomikos ekspertės Karolinos Kužmarskytės tekstu apie žiedinę ekonomiką ir Lietuvos Respublikos Seimo priimtas įstatymo pataisas, kuriomis buvo patvirtinti nauji atliekų tvarkymo tikslai. Anot jos, vertinant produkto gyvavimo ciklą nuo sukūrimo iki virtimo atliekomis svarbu paminėti, jog didžiausias poveikis aplinkai atsiranda būtent dizaino stadijoje. Čia priimami sprendimai apimantys naudojamas medžiagas ir jų tvarumą, pasirenkami žaliavų tiekėjai, atliekami įvairūs su būsimu produktu susiję tyrimai, vertinamas energijos poreikis produkto gamybai ir transportavimui.

Plačiau skaitykite: https://m.delfi.lt/mokslas/login/article.php?id=87538661

arrow