LATIA bei aprangos ir tekstilės pramonės aktualijų kovo mėn. žiniasklaidoje apžvalga

 

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) prezidentas Kęstutis Daukšys komentavo situaciją straipsnyje „Verslo žiniose“ bei buvo cituojamas pagrindinio šalies verslo dienraščio vedamajame, taip pat trumpai nušvietė situaciją TV laidoje „Delfi diena“.

LATIA vadovo teigimu, laisvalaikio drabužius siuvančios įmonės jaučia atsigavimą, tačiau tokios produkcijos kaip kostiumai paklausa, gyventojams vis dar didžiąją laiko dalį leidžiant namuose, išlieka menka.

Plačiau skaitykite: https://www.vz.lt/pramone/2021/03/01/tekstiles-pramones-pandemija-nepaleidzia-su-nerimu-laukiama-vasaros-sezono&olGpW

„Verslo žinių“ redakcinis straipsnis (redakcijos nuomonė):https://www.vz.lt/izvalgos/2021/03/01/atakuoja-ne-tik-virusas-bet-ir-namu-mada

TV laidoje „Delfi Diena“ – apie pramonės aktualijas

LATIA prezidentas K. Daukšys šalies aprangos ir tekstilės pramonės situaciją nušvietė ir TV laidoje „Delfi Diena“, kur dalinosi šalies aprangos ir tekstilės pramonę ištikusiais iššūkiais pandemijos metu bei galimais sprendimais.

Žiūrėti reportažą (23.48 min.): https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi-diena/delfi-diena-metai-su-koronavirusu-kada-pamatysime-sviesa-tunelio-gale.d?id=86592689

15min.lt – apie LATIA narės AB „Linas“ pelną

15min.lt skelbia, kad Panevėžio tekstilė bendrovė „Linas“ pernai uždirbo 624,5 tūkst. eurų neaudituoto konsoliduoto grynojo pelno – 5,7 karto daugiau nei 2019 metais, kai jis buvo 108,7 tūkst. eurų.

Plačiau skaitykite: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/panevezio-linas-pernai-uzdirbo-0-6-mln-euru-pelno-663-1462392?copied

BNS – apie pernai pavasarį išaugusią įmonių skolą „Sodrai“

BNS rašoma, kad labiausiai įsiskolinusios tos įmonės, kurias pandemija apribojo labiausiai.

„Apdirbamoji gamyba – visa Lietuvos pramonė, tekstilė, oda, medienos gamyba, popieriaus, gėrimų, metalų, baldų gamyba. Taip įvyko, nes dėl visų apribojimų sutriko žaliavų tiekimas, užsidarė sienos, transportas negalėjo judėti. Antras dalykas, užsidarė visi platinimo kanalai, kur buvo realizuojama produkcija ir dėl to apdirbamoji gamyba patyrė didžiausią poveikį“, – sakė J. Miskis.

Plačiau skaitykite: https://www.bns.lt/topic/1912/news/63411387/

„Verslo žinios“ – apie praėjusių metų įmonių finansinius rodiklius

„Verslo žinios“ teigimu, apdirbamosios gamybos pajamų ir ikimokestinio pelno lentelėje galima rasti netikėtumų. Pavyzdžiui, stebina, kad 2020 m., nepaisant uždarytų aprangos parduotuvių, tekstilės pramonė sugebėjo ikimokestinio pelno uždirbti 80% daugiau negu ankstesniais metais, siuvimo – 34% daugiau.

Kaip rodo praėjusių metų statistika, įvairiems sektoriams skirtingai atsiliepė su pandemija susiję suvaržymai. Gamybos sektorius pajuto mažesnį kaštų spaudimą – dėl kritusių tarptautinių žaliavų kainų. Tačiau daugeliui ekonominių veiklų teko sparčiai didinti atlyginimus – ir dėl padidintos MMA, ir dėl įtampos darbo rinkoje.

Plačiau skaitykite: https://www.vz.lt/izvalgos/2021/03/16/tarp-laimetoju-ir-lygesni-uz-lygius

 

arrow