LATIA bei aprangos ir tekstilės pramonės aktualijų rugpjūčio mėn. žiniasklaidoje apžvalga

2021 m. rugpjūtį susidomėjimo žiniasklaidoje sulaukė ekonomikos gaivinimo planas, žiedinės ekonomikos įgyvendinimas Lietuvoje ir kitos temos.

„Verslo žinios“ – apie ekonomikos gaivinimo planą ir gamybininkų lūkesčius 

„Verslo žinios“ rašo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja apie konkrečias priemones, kurios bus finansuojamos iš ekonomikos gaivinimo plano. Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė „Naujos kartos Lietuva“ numato 2,225 mlrd. Eur finansavimą skaitmeninimui, žaliajam kursui ir pan. Tuo tarpu verslas turi didelių abejonių dėl jo efektyvumo.

Siekiant skatinti žaliųjų inovacijų plėtrą, planuojama sukurti paskatas aplinkai palankiems produktams arba technologijoms diegti ir kurti. Šiam tikslui bus sukurta finansinė priemonė – žaliųjų inovacijų vystymui bus skiriami čekiai. Šia priemone galės naudotis smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, veiklą vykdantys ne pramonės srityje. Tikslui numatyta 5 mln. Eur.

Planuojama kurti praktinių technologinių žinių ir sprendimų apsikeitimo platformą „Industry 4.0 Lab“, kuri prisidėtų prie pramonės sektoriaus persiorientavimo į žiedinę ekonomiką. Šiam tikslui numatyti 3,5 mln. Eur. 21 mln. Eur bus skirta trims misijomis grįstoms mokslo ir inovacijų programoms, kurios siejamos su atnaujintos sumaniosios specializacijos prioritetais.

Taip pat planuojama sukurti bent tris kompetencijų centrus informacinių ir ryšių technologijų, pažangios gamybos bei gyvybės mokslų industrijos srityse (56 mln. Eur), lazerių, gyvybės mokslų industrijos sektoriaus poreikiams.

Plačiau skaitykite: https://www.vz.lt/pramone/2021/08/17/ministerijos-ekonomikos-gaivinimo-planas-verslui-kelia-abejoniu

Diena.lt – apie Lietuvos žingsnius žiedinės ekonomikos link

Diena.lt rašo apie Seime priimtas Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kurios turi užtikrinti, kad Lietuva realiai pereina prie žiedinės ekonomikos. Įstatymo pataisomis priimtas naujas reglamentavimas turi užtikrinti, kad susidarančių atliekų kiekiai turėtų smarkiai mažėti, o didžioji jų dalis virstų dar kartą panaudojamais ištekliais.

Plačiau skaitykite: https://klaipeda.diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/lietuva-zenge-rimtus-zingsnius-ziedines-ekonomikos-link-1037855

Lrytas.lt: didžiausiu darbdaviu tapo apdirbamosios pramonės sektorius

Lrytas.lt rašo, kad didžiausio darbdavio vietą didmeninės ir mažmeninės prekybos sektorius užleido apdirbamosios gamybos sektoriui. Užimtumo tarnybos duomenimis, šio sektoriaus įmonėse nuo 2020 m. sausio 1 d. iki šių metų liepos 1 d. įdarbinta daugiausiai – 45,5 tūkst. darbo ieškančių asmenų.

Plačiau skaitykite: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2021/08/02/news/didziausiu-darbdaviu-tapo-apdirbamosios-pramones-sektorius-20293084/

Delfi.lt: užsakomoji „Utenos trikotažo“ gamyba per pusmetį augo 8 proc.

Delfi.lt rašo, kad SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ antrąjį metų ketvirtį pasiekė lūžio tašką ir po daugiau nei metus trukusio pasaulinės tekstilės rinkos sąstingio fiksavo pirmuosius atsigavimo ženklus. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, bendrovės užsakomųjų trikotažo gaminių pardavimai per pirmąjį pusmetį augo 8 proc. ir sudarė 10,4 mln. eurų.

Plačiau skaitykite: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/uzsakomoji-utenos-trikotazo-gamyba-per-pusmeti-augo-8-proc.d?id=87837455

Delfi.lt: įtampa tarp Kinijos ir Lietuvos auga: jos kaina sparčiai didės

Delfi.lt rašo, kad Lietuvos ir Kinijos santykiams aštrėjant, mūsų šalis iš vienos didžiausių pasaulio ekonomikų gali sulaukti sankcijų, sako ekspertai. Teigiama, kad situaciją lems Lietuvos sprendimas dėl Taivano verslo atstovybės įkūrimo, tačiau ekonomistai įspėja, kad tokios sankcijos Lietuvai kainuotų nemažus pinigus. Verslo atstovai tikina, kad Lietuvos įmonės jau kuris laikas jaučia gana stiprius Lietuvos ir Kinijos nesutarimų padarinius.

Plačiau skaitykite: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/itampa-tarp-kinijos-ir-lietuvos-auga-jos-kaina-sparciai-dides.d?id=87971019 

Delfi.lt: Lietuvos pramonės įmonių apžvalga

Anot Delfi.lt, Lietuvos įmonių 2020 metų rezultatai dviprasmiški – pramonės įmonės pernai metais gavo 16 mlrd. pajamų – 7 proc. mažiau nei 2019 m., tačiau pelno uždirbo 1,1 mlrd. Eur – 10 proc. daugiau nei prieš metus, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ pramonės įmonių apžvalga. Vidutinis atlyginimas per metus sektoriuje išaugo 12 proc. iki 1087 Eur, o darbuotojų šiuo metu dirba 4 proc. daugiau nei pernai, rašoma pranešime.

Plačiau skaitykite: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/lietuvos-pramones-imoniu-apzvalga-mazejo-didziausiuju-pajamos-ir-pelnas.d?id=87835707

arrow