LATIA bei aprangos ir tekstilės pramonės aktualijų rugsėjo mėn. žiniasklaidoje apžvalga

2021 m. rugsėjį Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) ir jos organizuota paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius” susilaukė itin daug dėmesio žiniasklaidoje ir susidomėjimo portalų socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose, buvo cituojama ne viena LATIA priklausanti įmonė.

„Verslo žinios“ – apie parodą ir europinius žiedinės ekonomikos reikalavimus

Straipsnyje cituojamas LATIA vadovas K. Daukšys teigia, kad aprangos ir tekstilės įmonės jau pradeda rengtis iki 2025 m. būtiniems įgyvendinti europiniams žiedinės ekonomikos reikalavimams – investicijos pernai ir šiemet į įrenginius, tausojančius aplinką, sudarė 40 mln. Eur.

„Verslo žinios“ rašo, kad Europos aprangos ir tekstilės organizacijos (EURATEX) ir LATIA vadovai kviečia Europos Komisiją bei Lietuvos Vyriausybę sukurti specialų fondą, iš kurio smulkios ir vidutinės įmonės gautų finansavimą įrenginiams įsigyti. Europoje ir Lietuvoje jos sudaro 50% visų sektoriaus įmonių ir nėra pajėgios to padaryti savo jėgomis.

Plačiau skaitykite: https://www.vz.lt/pramone/2021/09/16/i-paroda-kviecia-baltic-fashion–textile-vilnius

Didžiausi Lietuvos naujienų portalai – apie parodoje pristatytas inovacijas

Tekstilės ir aprangos įmonės parodoje pristatė 15 novatoriškų gaminių, apie kuriuos rašė DELFI, „Vakarų ekspresas“, „Kauno diena“, ALKAS, technologijos.lt ir kt., reportažą parengė „Lryto“ televizija. DELFI papildomai publikavo ir specialų išsamų straipsnį su dalyvių komentarais apie inovacijas, mados tendencijas ir tvarumą.

„Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonės seka tendencijas ir vis dažniau gamina funkcionalesnius gaminius, kurie yra palankūs gamtai ir sveikatai. Šiuolaikinė tekstilės pramonė yra neatsiejama nuo inovacijų. COVID-19 dar labiau išryškino ir pirkėjų susidomėjimą natūraliomis, ekologiškomis ar saugančiomis nuo aplinkos poveikio medžiagomis. Džiaugiamės, kad parodoje pristatyti inovatyvią produkciją panoro ne tik užsienio, bet ir Lietuvos verslas“, – sakė LATIA direktorė Indra Grigonienė.

Plačiau skaitykite:

DELFI: Lietuvių sukurti drabužiai primena fantastinį filmą: išrado tampres, tvirtesnes už plieną, ir marškinėlius, kurie stebi sveikatos būklę

„Vakarų ekspresas: Tarp lietuvių tekstilės gaminių – už plieną atsparesnės tamprės, erkes atbaidančios kojinės, sveikatą stebintys marškinėliai

Lytas televizija: Duris atvėrė tarptautinė aprangos ir tekstilės įmonių paroda: pristatyti naujausi lietuvių kūrėjų išradimai

DELFI rubrika „Stilius“: Stulbinanti aprangos ateitis: sunku patikėti, kokiais drabužiais rengsimės jau netrukus – tekstilės pramonė žada revoliuciją

„Kauno diena“: Lietuvių tekstilininkai stebina gaminiais

15min.lt, „Verslo žinios“ – apie naują ES reglamentavimą

Portalai cituoja LATIA ir teigia, kad pasaulio tekstilės pramonė laukia artimiausiu metu Europos Sąjungoje (ES) planuojamos patvirtinti ES tekstilės gaminių strategijos, kurios įgyvendinimas Lietuvos pramonei gali kainuoti apie 0,5 mlrd. eurų.

Plačiau skaitykite:

15min.lt: Naujas ES reglamentavimas Lietuvos tekstilininkams gali kainuoti apie 0,5 mlrd. Eur

„Verslo žinios“: ES tekstilės strategija bendrovėms kainuos 0,5 mlrd. Eur

DELFI – apie Lietuvos tekstilės sektoriaus iššūkius ir pandemiją

DELFI teigimu, Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriui dėl pandemijos patyrus didžiulių iššūkių, šiemet šio sektoriaus verslo rezultatai kur kas geresni, tačiau, anot verslininkų, tenka valdyti neigiamas pandemijos pasekmes verslui.

Portalas cituoja Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacijos prezidentą Kęstutį Daukšį, kuris teigia, kad dauguma tekstilės ir aprangos įmonių Lietuvoje prisitaikė prie darbo pandemijos sąlygomis ir stabilizavo veiklą, bet daugiau aiškumo ir užsakymų laukiama rudenį: „Turėtų startuoti parodos užsienyje ir pradėti vykti klientų vizitai bei išvykos pas klientus. Bendravimas šiame sektoriuje – labai svarbus, taip pat kaip ir betarpiškas gaminių demonstravimas galimiems klientams, rodant audinių kokybę, minkštumą, spalvingumą, drabužių modelių patrauklumą. Nuotoliniu būdu tą padaryti sudėtinga“. Iššūkiu buvo tapęs tapo darbo reguliavimas

Straipsnyje taip pat aptariama LATIA narių – A. R. Baumilų TŪB „Klasikinė tekstilė“ ir UAB „Vilaurita“, UAB „Engel Dali“, UAB „Mittet“ – finansinė padėtis ir pandemijos metu kilę iššūkiai.

Plačiau skaitykite: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/lietuvos-tekstiles-sektorius-skaiciuoja-pandemijos-pasekmes-issukiai-nesibaigia.d?id=88138803

„Verslo žinios“ – apie LATIA narių sutartis su kariuomene

„Verslo žinios“ rašo, kad aprangos elementus Lietuvos kariuomenei siūs LATIA narės UAB „Tuma“ ir UAB „Omniteksas“. Sutartys su gamintojais pasirašytos trejiems metams. Taip pat artimiausiomis dienomis turėtų būti pasirašyta dar viena sutartis – dėl apatinių drabužių su LATIA priklausančia UAB „Utenos trikotažas“ už daugiau nei 3 mln. Eur.

Plačiau skaitykite: https://www.vz.lt/pramone/2021/08/31/siuvejai-su-kariuomene-pasirase-sutarciu-uz-17-mln-eur

arrow