LATIA dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdžiuose

Lapkričio 16 d. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) atstovai dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) posėdyje. Virtualiame susitikime dalyvavo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) atstovai.

Susitikimo metu VMI atstovė skaitė pranešimą apie privačių poreikių neapskaitymo problemas ir jų mastą, EIMIN atstovė pristatė inovacijų politiką, Inovacijų agentūros veiklą, Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų programą 2021-2027 m. periodui.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė padėkojo už pasiūlymus, pristatė numatomus Inovacijų agentūros pokyčius ir tolimesnius darbus šioje srityje. Eglė Markevičiūtė, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė, pristačiusi inovacijų reformą, teigė, jog šiuo metu kuriamos Inovacijų agentūros veiklos principai yra paslaugų teikimas atsižvelgiant į verslo brandos lygį, visų paslaugų veikimas vieno langelio principu, proveržio sričių klientų vadybininkų atsiradimas, aukšto paslaugų skaitmenizavimo lygio užtikrinimas, poveikio matavimu grįstos intervencijos. Anot jos, Lietuvos pramonės transformacijai numatomas finansavimas 2021-2027 m. yra 637,655 mln. Eur, iš jų 75 mln. Eur žiedinei transformacijai, 114,855 mln. Eur skaitmeninei transformacijai ir 447,8 mln. Eur neutraliam klimatui.

Savo ruožtu LATIA nuolat akcentuoja, kad perėjimas prie žiedinės ekonomikos yra teigiamas pokytis pramonėje. Kad ir kaip būtų, pasikeitimams būtinos investicijos – turi būti užtikrinta papildoma valstybės parama įmonėms.

LATIA taip pat dalyvavo lapkričio 10 d. vykusiame LPK posėdyje, kuriame diskutuota apie darbuotojų įsivežimo problematiką. Plačiau apie tai skaitykite: https://www.lpk.lt/lpk-nariai-darbo-jegos-trukumas-neleidzia-imonems-pilnai-isnaudoti-savo-potencialo/

arrow