LATIA narės sėkmingai eksportavo karantino metu

 

„LATIA narės COVID-19 pandemijos metu patyrė užsakymų mažėjimą, buvo sudėtinga užsisakyti reikalingą žaliavą, sutriko ir brango logistika, kita vertus, tuo metu aprangos ir tekstilės verslas dar vykdė ankstesnius užsakymus bei jas gelbėjo Lietuvos ir užsienio įmonių asmens apsaugos priemonių užsakymai, kurie užėmė gamybinius įmonių pajėgumus. Visgi, pandemijai einant į pabaigą, rinka šių produktų prisisotino, ir jų poreikis atslūgo. Šiuo metu skaičiuojama, kad su sudėtingesne situacija įmonės susidurs rudenį, kuomet Vakarų Europos rinka dar bus susitraukusi, o valstybės pagalbos priemonių jau nebus“, – teigė LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys.

Pasak jo, kai kuriems šio verslo atstovams galbūt pavyks susikurti ir ilgalaikį pajamų šaltinį dėl šių produktų gamybos užsienio šalių užsakovams.

Ta proga LATIA pakalbino 3 LATIA nares, kurioms sekėsi eksportuoti produkciją karantino metu:  UAB „Omniteksas“, AB „Dainava“, UAB „Tebesa“.

„Kovą ir balandį užsakovams iš Prancūzijos ir Vokietijos tiekėme daugkartines kaukes. Užsakymai iš užsienio siekė 200 tūkst. vienetų. Šiuo metu deramės ir dėl stambių ateities projektų, – teigia Kauno UAB „Omniteksas“ generalinis direktorius Audrius Janiūnas.

„Kovą ir balandį mūsų įmonė dirbo įprastu ritmu, bet norėdami užtikrinti gamybos apimtis ateityje, sudarėme sandorį su Vokietijos įmone dėl 50 tūkst. daugkartinių kaukių gamybos. Mūsų įmonė balandžio 27-gegužės 12 d. buvo planinėse tarpsezonio atostogose. Grįžus iš atostogų, didžioji poreikio banga, sprendžiant iš paklausimų skaičiaus, jau buvo ženkliai sumažėjusi. Pagal sandorį pirmąjį kiekį – 5000 vnt. kaukių – jau pagaminome ir laukiame kitų užklausų“, – pasakoja AB „Dainava“ generalinė direktorė Regina Morkuvienė.

Kaip teigia Kauno UAB „Tebesa“ direktorius Mindaugas Gyvis, 30 tūkst. daugkartinių medžiaginių kaukių paskutiniais mėnesiais eksportavo į Vokietiją. Pasak verslininko, vokiečiams svarbu, kad šios kaukės skalbiamos, vadinasi tvarios, ne vienkartinės.  Šiuo metu įmonė dirba su dviem galimais projektais, kurie užtikrintų pastovų pajamų srautą ateinančiais keliais metais. Šiuo metu produktui modeliuojamos pakuotės ES šalyse.

arrow