LATIA nuosekliai dirbant dėl COVID-19 pasekmių verslui mažinimo – pirmieji rezultatai

 

E-susitikimas su Energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu, laikinai pavaduojančiu Ekonomikos ir inovacijų ministrą, raštu pateikti pasiūlymai Vyriausybei, asmens apsaugos ir medicinines priemones gaminančių įmonių sudarymas bei pateikimas visoms aktualioms valdžioms institucijoms, sudėtingos LATIA narių situacijos nušvietimas žiniasklaidoje. Taip Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija nuo kovo vidurio siekia sušvelninti veiklos suvaržymo dėl viruso COVID-19 keliamą pavojų bei negatyvias trumpalaikes ir ilgalaikes pasekmes verslui.

„Siekdami pokyčių, pasitelkėme visus galimus ginklus: tiesiogiai Vyriausybei raštu teikėme eilę pasiūlymų dėl pagalbos priemonių formavimo, ministrui Ž. Vaičiūnui pasiūlymus išsakėme e-susitikimo metu. Vienas iš mūsų pasiūlymų ministrui buvo subsidijuoti įmones 1 mėnesio apyvartos dydžio negrąžintina parama subsidijuojant prastovas ar atleidžiant nuo komunalinių paslaugų mokesčio arba 2 mėn. apyvartos grąžintina per  3 metus parama per valstybės garantuotas paskolas, garantijas, eksporto draudimą“, – teigia LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys. – „Tuo pat metu aktyviai tarpininkavome dėl LATIA narių užsakymų gaminti asmens apsaugos priemones valdios institucijoms bei informavome visuomenę žiniasklaidos pagalba apie sudėtingą sektoriaus ir mūsų narių padėtį šiandien.“

Pasak jo, valdžiai neskubėjus su pagalbos priemonių paketu, asociacijos veiklos rezultatai pamažu pradeda matytis. Kaip siūlė LATIA ir kitos verslo organizacijos, Vyriausybė skyrė 70 arba 90 proc. dydžio subsidijas darbdaviams nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio priklausomai nuo darbdavio mokamo užmokesčio dydžio.

Be to, atidžiai diskutavęs su LATIA prezidiumo atstovais dėl pagalbos verslui priemonių, kurios apima lengvesnį paskolų gavimą, paramą verslui, išmokas dėl prastovos tiesiogiai darbuotojui, gaminių sertifikavimą, ministras Ž. Vaičiūnas atsakymus pateiks šią savaitę. Tuo tarpu, LATIA narės UAB „Lelija“, UAB „Interscalit“, UAB „Vixit“, UAB  „Guminukas“ tiesiogiai ar netiesiogiai jau atlieka užsakymus LR institucijoms dėl asmens apsaugos priemonių, žiniasklaidoje paskutinį mėnesį buvo gausu informacijos apie aprangos ir tekstilės sektoriaus įmonių padėtį šiuo sudėtingu metu.

Kaip teigia K. Daukšys, tai tik pradžia – planuojama ir toliau  bendradarbiauti su ministru Ž. Vaičiūnu, Vyriausybe ir kitais valdžios atstovais dėl pagalbos verslui bei eilė kitų veiksmų.

Kartu toliau verta tvirtai ir aktyviai atstovauti sektorių bei nuosekliai bendrauti su valdžia siekiant palankių sektoriui sprendimų bei informuoti visuomenę apie sektoriaus suteikiamą vertę valstybei bei jo sudėtingą padėtį šiuo metu.

Detali LATIA ataskaita dėl COVID-19 poveikio verslui mažinimo bus pristatyta asociacijos prezidiumo posėdžio metu balandžio 28 d.

arrow