LATIA organizavo pasaulinio lygio mados tendencijų konferenciją Vilniuje

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija, siekdama pateikti savo nariams apie naujausias mados kryptis ir tendencijas pasaulyje, š. m. spalio mėn. organizavo  „Vilniaus mados konferenciją: pasaulinės tendencijos“ , kurioje pranešimus skaitė lektoriai iš užsienio ir  Lietuvos. Konferencijoje dalyvavo 150 Lietuvos aprangos gamybinių, prekybinių kompanijų, mokymo įstaigų atstovų.

Lektorė iš Lietuvos –  p. Marija Palaikytė, laisvai samdoma mados tendencijų prognozuotoja- analitikė. Ji skaitė pranešimą tema „Nuo mados antropologijos iki tendenciju prognozavimo“. Pranešimo metu p. Marija papasakojo, kaip besikeičiant žmonėms, gyvenimo būdui ir kitoms aplinkybėms keitėsi mada, koks sąryšis tarp žmogaus ir mados. Taip pat pristatė kas tai yra tendencijos, kaip jos vystosi ir progresuoja.

Lektorius iš Vokietijos – ponas Niels Holger Wien, Mados ir spalvų krypčių analitikas, Vokietijos mados institutas skaitė pranešimą „Ateities realybė: Laiko dvasia (Zeitgeist)–Spalvos–Medžiagos. Pavasaris/Vasara 2016“. Jo pranešimo atsparos taškas – sociokultūrinis fenomenas, kuris formuoja savalaikę laiko dvasią ir įtakoja mus supančią gyvenamąją aplinką. Sekančiame žingsnyje šias laiko dvasios idėjas jis paverčia spalvų žodžiais ir atmosfera pasinaudodamas modernaus dizaino, meno ir popkultūros elementais. Dar vėlesnis etapas apima įžvalgas, susijusias su medžiagų kokybiniais aspektais, jų paviršiumi, struktūromis ir raštais – visa tai perteikta poetinio paveikslo kalba.  Pagaliau jis pateikia  įžvalgas apie tai, kas įkvepia kūrybą – nuo meno ir dizaino iki pop ir skaitmeninės kultūros.

Lektorė iš Prancūzijos ponia Marie Bazin, Eksporto vadovė Group Carlin International (Prancūzija)  skaitė pranešimą „Moteriški drabužiai – kūrybinės inspiracijos 2015/2016 rudens/žiemos sezonui. Pagrindinės kryptys 2016m. pavasario/vasaros sezonui“. Pranešėja akcentavo, kad pasaulyje, kuris verčia mus gyventi įtemptos paklausos sąryšyje su 4V reikalavimais (greitis, tikrumas, apimtis ir įvairovė, angl. Velocity, Veracity, Volume and Variety), stebimas didėjantis poreikis patirti malonumą iš esminių gyvenimo aspektų.  2016 m. vasara bus įvardijama kaip mūsų gebėjimas susitaikyti su šiais teigiamais ir malonumą teikiančiais esminiais dalykais. Visi šie esminiai dalykai, į kuriuos atkreiptinas dėmesys, yra pateikiami mūsų 4 –iose sezono temose, nes jie tiesiogiai atspindi pagrindinių socialinių įvykių evoliuciją“

Pranešėja iš Norvegijos ponia Tone Skårdal Tobiasson, žurnalistė, Šiaurės šalių mados asociacijos atstovė (Norvegija) skaitė pranešimą „Šiaurės šalys – tvarios mados link: sumažinti, keisti kryptį, pasikeisti ir permąstyti“. Savo kalboje ji akcentavo ekologijos svarbą. Dizainas, pritaikytas perdirbimui – tai nauji vaistai madai gydyti. Ekologinis aspektas kuriamas čia pat – vietoje. Kaip Šiaurės ir Baltijos šalys yra pasiruošę priimti šias antitendencijas?“

Lektorius iš Jungtinės Karalystės ponas Bradley Quinn,  kompanijos Stylus Fashion kūrybos direktorius, autorius ir inovacijų konsultantas skaitė pranešimą „Mados ateitis: naujos technologijos, pažangi tekstilė ir naujai iškylančios kryptys“. Jis pristatė naują drabužių kartą – antrąją žmogaus odą, atliekančią tiek apsaugines, tiek ir aukštosiomis technologijomis valdomas funkcijas. Ateities drabužių ir tekstilės įkvėpimo šaltiniu bus neįprasti reiškiniai, naujas kompiuterinės įrangos dizainas ir besikeičiantys gamtos procesai.

Konferencijos organizavimas buvo dalinai finansuotas iš ES struktūrinių fondų lėšų – vykdant projektą „TAIP – tekstilės ir aprangos inovacijų plėtrai“ (Projekto Nr. VP1-3.1-ŠMM-05-K-02-005)

arrow