LATIA prezidiumo metu aptartos COVID-19 pasekmės verslui

Šiandien, balandžio 28 d., LATIA prezidiumo posėdžio metu:

– Aptarėme COVID-19 pasekmes aplinkos ir tekstilės įmonių verslui. Matyti, kad užsakymų mažėja ir sunkiausias laikas įmonėms bus gegužę-birželį.

– Vyriausybės siūlomos pagalbos verslui priemonės yra per daug biurokratiškai suformuluotos, sudėtinga atitikti kvalifikacijos reikalavimus. Todėl Vyriausybei siūlome padėti įmonėms iki 1 mėnesio apyvartos dydžio negrąžintina parama subsidijuojant prastovas ar atleidžiant nuo komunalinių paslaugų mokesčio ir iki 2 mėn. apyvartos grąžintina per  3 metus parama per valstybės garantuotas paskolas, garantijas, eksporto draudimą. Mūsų nariams taip pat  svarbus greitesnis ir lengvesnis paskolų gavimas, norime kad už prastovas mokama tiesiogiai darbuotojams, taip pat, kad būtų galima Lietuvoje sertifikuoti medicinines apsaugos priemones.

– Metinis LATIA susirinkimas vyks rugsėjo mėnesį ir tuomet asociacija nariams atsiskaitys už metus.

– Nuspręsta, kad prezidiumas susitiks kas dvi savaites. Asociacijos tinklapyje LATIA nariai dalinsis galimybėmis pagaminti ar atlikti gamybos proceso darbą bei siūlys atliekamą darbą jėgą bei kooperuotis.

PADĖKA NARIAMS

LATIA prisijungė prie kitų verslo organizacijų iniciatyvos rinkti lėšas skirtas medikų, kurie yra pirmose COVID-19 fronto linijose ir kasdien susiduria su šiuo virusu įtariamais arba jau infekuotais žmonėmis apsaugos priemonėms įsigyti.

Asociacija tiesioginėmis lėšomis prisidėjo prie paramos medikams – Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) šiam tikslui atidarytą sąskaitą papildė 1000 EUR.

LATIA nuoširdžiai dėkoja prie šios akcijos prisidėjusioms ir į LPK sąskaitą lėšas pervedusioms aprangos ir tekstilės įmonėms – A. ir R. Baumilų TŪB „Klasikinė tekstilė“, UAB „Gantas“, AB „Pakaita“, UAB „Sabalin“.

Šalyje, kaip ir visame pasaulyje siaučiant virusui COVID-19, Lietuvos aprangos ir tekstilės verslas jaučia pasekmes, tačiau būtent dabar pats laikas atsigręžti į tuos, kuriems reikia pagalbos. Ta proga Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) organizavo ir perdavė 200 medicininių kaukių paramą nevalstybiniams vaikų globos namams SOS Vaikų kaimas Vilniuje.

Nuoširdžiai dėkojame prie paramos akcijos prisijungusiems nariams UAB „Omniteksas“ ir UAB „Eustilija”!

arrow