LATIA Prezidiumo posėdyje planuojama aptarti tekstilės atliekų tvarkymo politikos klausimus

Rytoj, birželio 29 d. vyks nuotolinis Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacijos (LATIA) Prezidiumo posėdis, kuriame bus aptartas Lietuvos tekstilės sektoriaus sprendimas dalyvauti tekstilės atliekų tvarkyme, pozicija dėl veiksmų, įgyvendinant žiedinės ekonomikos reikalavimus, ir kiti klausimai.

Bendrakūros proceso būdu kuriamą Lietuvos pramonės perėjimą į Žiedinės ekonomikos kelrodį (2030 (2050)) lydi ne vieno teisės akto rengimas bei svarstymas: Lietuvoje galiojantys atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimai, atliekų tvarkymo plano rengimas bei kiti dokumentai, kuriais siekiama įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl atliekų. Šiais pakeitimais bus įgyvendinamas reikalavimas nuo 2025 m vartotojams atskirai  rūšiuoti tekstilės atliekas, taip pat iš tokio surinkimo kylantys atliekų tvarkymo sistemos iššūkiai.

Savo ruožtu asociacija, atstovaudama savo narių interesus ir lūkesčius, rengiasi inicijuoti diskusijas ir valdžios institucijoms teikti siūlymus, kurie palengvintų pakeitimų įgyvendinimą Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonėms.

arrow