LATIA su Klaipėdos technologijų mokymo centru sprendė dėl mokymosi vietų skaičiaus kitąmet

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) dalyvavo Klaipėdos technologijų mokymo centro tarybos posėdyje, kuriame svarstytas bendras mokymosi vietų skaičius 2022 m. Asociacija informavo apie tarp darbdavių paklausiausius specialistus ir domėjosi mokymo centro galimybėmis priimti daugiau siuvėjų ir sukirpėjų-konstruktorių.

Centro teigimu, tokia galimybė yra, tačiau tokių programų nesirenka mokiniai, baigę 10 klasių, arba tokių mokinių būna nepakankamas programai vykdyti skaičius. Suaugusieji programą renkasi dažniau, tačiau baigę tam tikrus modulius, sutartį nutraukia, todėl kvalifikacijos neįgyja. Savo ruožtu į sukirpėjo-konstruktoriaus mokymo programą priėmimas į valstybės finansuojamą vietą yra komplikuotas. Klaipėdos technologijų mokymo centras glaudžiai bendradarbiauja su Užimtumo tarnyba, tad specialistų trūkumo problema iš dalies yra sprendžiama mokant bedarbio statusą turinčius asmenis.

LATIA teigimu, svarbu atkreipti valstybinių tarnybų ir institucijų, atsakingų už mokymosi programas ir kvalifikacijos įgijimą, dėmesį į šią problemą ir nedelsiant imtis reikiamų priemonių, siekiant paskatinti moksleivius ir suaugusiuosius rinktis atitinkamas profesijas.

arrow