LATIA: ženklus energetinių išteklių brangimas kelia grėsmę tekstilės sektoriui

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) kreipėsi į Energetikos ministeriją dėl pagalbos priemonių tekstilės pramonės sektoriaus įmonėms. Anot organizacijos, ženkliai išaugusios energetinių resursų kainos kelia grėsmę dalies sektoriaus įmonių išlikimui.

Asociacija akcentuoja, kad sąskaitos už dujų suvartojimą išaugo net keturis kartus, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Be to, brangsta ir kiti energetiniai resursai – vanduo, elektra. Įmonėms tai tampa nebepakeliama našta. Gamybos įmonių veiklos tarpusavyje susijusius – įmonės, atliekančios tekstilės gaminių apdailą, teikia produkcijos ar audinių minkštinimo, dažymo, apdorojimo enzimais, lazeriu paslaugas kitoms Lietuvoje veikiančioms siuvykloms. Nutrūkus vienai iš paslaugų grandinių pasekmės nuvilnytų per visą sektorių.

LATIA prašo ministerijos suteikti informaciją apie tai, ar: tekstilės sektoriaus įmonės turi galimybę pasinaudoti valstybės pagalba dalinai kompensuoti pabrangusius energetinius išteklius; verslas gali tikėtis valstybės pagalbos pereiti nuo dujų prie atsinaujinančių energetinių išteklių bei į kokias pagalbos priemones gali pretenduoti, kokias sąlygas turi atitikti.

arrow