Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija iškilmingai atšventė 25-metį

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) praėjusį penktadienį, birželio 10-ąją, iškilmingai paminėjo 25-erių metų sukaktį. Birštone vykusioje šventėje dalyvavo LATIA priklausantys tekstilės ir aprangos gamintojai, asociacijos steigėjai, kiti šiai pramonei nusipelnę žmonės, šalies valdžios atstovai. Renginio metu pasidžiaugta šio verslo sektoriaus pasiekimais, Vyriausybės, ministerijų bei verslo organizacijų garbės ir padėkos raštais apdovanoti Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonei nusipelniusių įmonių vadovai.

Šalies ekonomikos atrama

„Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė yra patikima Lietuvos ekonomikos atrama. Šis ilgametes tradicijas puoselėjantis sektorius yra šalies apdirbamosios pramonės lyderis. Lankstumas, kūrybingumas, diegiamos naujovės padeda įveikti eksporto kliuvinius, ties kuriais suklupo kai kurios kitos ūkio šakos. Lietuvos lengvoji pramonė net sunkmečiu išliko patraukli investicijoms, ir jos auga kiekvienais metais“, – renginyje kalbėjo šalies Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad šis pramonės sektorius yra konkurencingas, kuria ilgalaikes ir tvarias darbo vietas. Pasak jo, viltingai nuteikia ir šio sektoriaus atvirumas ir imlumas naujovėms – pastaraisiais metais inovacinių įmonių apyvartos dalis sudarė pusę visos apyvartos, o tai liudija dideles kūrybiškumo galimybes ir motyvaciją.

Šalies premjeras padėkojo ir už socialinę misiją. Paramos akcija „Esame kartu“ padeda tekstilės gaminiais ir apranga apsirūpinti sunkiau besiverčiančioms jaunoms ir daugiavaikėms šeimoms. Pasak Vyriausybės vadovo, ši akcija – iškilus socialinės verslo atsakomybės pavyzdys mūsų visuomenei, o ypač – verslo bendruomenei.

Sveikinimo žodį tarė ir garbingą organizacijos kelią apžvelgė LATIA prezidentas Aurimas Palevičius. Asociacijos narių pasiekimais pasidžiaugė Ūkio ministras Evaldas Gustas, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė, Asociacijos garbės prezidentas Jonas Karčiauskas bei kiti šventės dalyviai. Taip pat šventės dalyvius pasveikino ir asociacijai geros kloties linkėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Nuosekliai auga

Statistika rodo, kad šiandien Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriuje dirba virš 26 tūkst. dirbančiųjų arba daugiau nei ketvirtadalis visų šalies apdirbamosios pramonės darbuotojų. Pastaruoju metu eksportuojama apie 75 proc. visos pagamintos produkcijos, nuosekliai auga tiesioginės užsienio šalių investicijos į sektorių.

Džiugina ir kiti Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių rezultatai – po ekonominės krizės laikotarpio nuosekliai auga metinės tiek aprangos gaminių gamybos (2009 m. – 311 mln. eurų; 2010 m. – 360 mln. eurų; 2015 m. – 462 mln. eurų ), tiek ir tekstilės pramonės produkcijos gamybos apimtys (2009 m. – 225 mln. eurų; 2010 m. – 259 mln. eurų; 2015 m. – 385  mln. eurų).

Dar vienas pozityviai nuteikiantis rodiklis – šio sektoriaus įmonių imlumas inovacijoms: LR Statistikos departamento duomenimis, 2015 m. aprangos sektoriaus inovacinių įmonių apyvartos dalis, palyginti su visų šios srities įmonių apyvarta, sudarė 48,1 proc., tuo tarpu tekstilės sektoriuje tokių įmonių dalis siekė net 62,9 proc. Visa tai liudija apie didelį kūrybiškumo potencialą šiame sektoriuje, įmonių domėjimąsi naujausiomis technologijomis ir motyvacija diegti naujoves.
Galima neabejoti LATIA indėliu stiprinant šio sektoriaus konkurencingumą, atstovaujant jo interesus tiek šalies viduje, tiek ir pasaulinėje rinkoje – asociacija visus 25-erius metus aktyviai veikė atstovaudama savo narių, o tuo pačiu ir visų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių interesus gerinant verslo aplinką ir sektoriaus įvaizdį, keliant narių kvalifikaciją, ugdant jų kompetencijas, skatinant narių produkcijos ir paslaugų eksportą ir pardavimus vidaus rinkoje.

Apdovanojo nusipelniusius

Žinoma, prie tokios šio pramonės sektoriaus sėkmės prisidėjo ir daugelio įmonių kolektyvai: LATIA 25-ojo gimtadienio iškilmėse pagerbti aprangos ir tekstilės pramonei nusipelniusių įmonių vadovai. Lietuvos Respublikos Vyriausybės apdovanojimai – padėkos raštai – įteikti UAB „Neaustima“ direktoriui Raimondui Lukauskui, UAB „Nevėžis“ valdybos pirmininkei Rūtai Misiūnienei, UAB „Lengvosios pramonės centras“ generaliniam direktoriui Linui Lasiauskui, UAB „Tuma“ generaliniam direktoriui Vladimirui Ivlijevui. UAB „Mega Euro Group“ vadovas Sigitas Stankevičius nominuotas Lietuvos pramonininkų konferencijos apdovanojimu „Profesijos riteris“.

Ūkio ministerijos Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo garbės ženklas įteiktas Juozui Martikaičiui, UAB „Garlita“ generaliniam direktoriui. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija padėkos raštus įteikė AB „Audimas“ generalinei direktorei Jurgitai Būdienei ir UAB „Lengvosios pramonės centras“ generaliniam direktoriui L. Lasiauskui. Švietimo ir mokslo ministerija padėkos raštais apdovanojo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto profesorę Eugeniją Stazdienę, Kauno technologijos universiteto profesorių, technologijos mokslų daktarą Rimvydą Milašių.
LATIA prezidentas Aurimas Palevičius apdovanotas Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) padėkos ženklu, o viceprezidentas Vidmantas Vikšraitis – LPPARA darbo žvaigždės medaliu.

LATIA steigėjams buvo įteikti padėkos raštai už nuopelnus ir indėlį vystant Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonę. Jais apdovanoti: J. Karčiauskas, Gintautas Andriuškevičius, V. Vikšraitis, Vydas Damalakas, Zenonas Janavičius, Edmundas Kolevaitis, Feliksas Kolosauskas, Veronika Stadulienė, S. Stankevičius, Jonas Stravinskas, Steponas Vaičikauskas ir Virgilijus Varža.

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija įsteigta 1991 m., siekiant jos nariams sudaryti kuo palankesnes sąlygas plėtoti savo veiklą. Šiuo metu Asociacija vienija daugiau kaip 120 narių – tekstilės, namų tekstilės trikotažo, aprangos siuvimo, apdailos, odos ir kailių, avalynės įmones, prekybines įmones, prekiaujančias audiniais, drabužiais, aksesuarais, odos gaminiais, siuvimo ir tekstilės įrengimais, paslaugų įmones bei mokymo įstaigas.

Norėdami pamatyti daugiau LATIA 25 šventės nuotraukų spauskite ČIA

arrow