Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus sėkmės garantas – ilgametės tradicijos

Šiemet birželio 5-ąją tradiciškai minima Lengvosios pramonės darbuotojo diena. Tai ne tik puiki proga pagerbti šios pramonės šakos darbuotojus, bet ir aptarti Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus raidos rezultatus, kurie nuteikia optimistiškai.

LR Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos aprangos ir tekstilės gamybos eksporto apimtys 2013 m. augo 8,8 proc. – daugiausiai tarp lietuviškos kilmės produktų. Drabužių ir tekstilės gaminių pernai eksportuota už 2,27 mlrd. Lt., o pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos drabužių ir tekstilės pramonės įmonių pardavimų apimtys užsienio rinkose padidėjo 0,5 proc. lyginant su analogišku 2013 m. laikotarpiu. Vokietija, Danija, Jungtinė Karalystė, Švedija, Norvegija, Prancūzija, Italija – tai pagrindinės lietuviškų aprangos ir tekstilės gaminių pardavimo rinkos. Mūsų šalies aprangos ir tekstilės gamintojai užsitarnavo patikimų verslo partnerių vardą pasauliniame kontekste, o tai leidžia šiai pramonei sėkmingai atlaikyti visus globalios rinkos permainų vėjus ir audras.

Šiandien Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonėje dirba beveik ketvirtadalis visų apdirbamosios pramonės darbuotojų. Prie Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių konkurencingumo didinimo prisideda projektas „Taip – Tekstilės ir Aprangos Inovacijų Plėtrai“, kurį įgyvendina Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA).

Geriems rezultatams ypač didelę įtaką turi nuolatinis sektoriaus darbuotojų tobulėjimas. Didinti jaunų žmonių informuotumą apie karjeros galimybes aprangos ir tekstilės sektoriuje bei naujų specialistų pritraukimą – vienas prioritetinių šios pramonės šakos šiandieninių užduočių. Atsižvelgdama į tai, LATIA pasitvirtino jaunimo pritraukimo į aprangos ir tekstilės sektorių programą, numatančią aktyvesnį įmonių ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą.

Tęsdama ilgametes, ne vieną dešimtmetį siekiančias tradicijas, LATIA š.m. birželio mėn. 5d. Kaune organizuoja Lengvosios pramonės darbuotojo dieną, kurios metu geriausi aprangos ir tekstilės įmonių darbuotojai už nuopelnus vystant Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonę bus apdovanoti Lietuvos lengvosios pramonės garbės ženklu „Auksinė verpstė“.

arrow