Lietuvos ir Baltarusijos tekstilės ir aprangos įmonių ekonominis forumas š. m. gegužės 22 d. Trakuose

Š. m. gegužės 22 d. Trakuose įvyko septintasis, jau tapęs tradiciniu Lietuvos ir Baltarusijos tekstilės ir aprangos įmonių ekonominis forumas, kurį Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija LATIA organizavo kartu su Baltarusijos valstybiniu lengvosios pramonės koncernu BELLEGPROM.  Renginys organizuotas, bendradarbiaujant su Baltarusijos Respublikos ambasada Lietuvoje.

Forume dalyvavo 14 Lietuvos ir 9 Baltarusijos įmonės. Forumo metu buvo aptariamos galimybės toliau plėtoti bendradarbiavimą tarp Baltarusijos ir Lietuvos įmonių.

Lietuvos įmonės išreiškė interesą bendradarbiauti su Baltarusijos kompanijomis šiose srityse: žaliavų ir medžiagų pirkimas, gamyba Baltarusijoje, bendradarbiavimas tiekiant produkciją į trečiųjų šalių rinkas (Rusiją ir kitas šalis).  Savo ruožtu, Baltarusijos įmones domino Lietuvos įmonės tiekiančios įrengimus, audinius, pagalbines medžiagas siuvimo pramonei, dizaino, marketingo, logistikos paslaugas ir t. t.

2014 m. I ketv. palyginti su 2013 m. I ketv. lietuviškų drabužių ir tekstilės gaminių pramonės eksportas į Baltarusiją padidėjo 43,6 proc. arba 2,25 mln. Lt ir sudarė 7,4 mln. Lt. 2014 m. I ketv. Baltarusijai teko 1,21 proc. viso drabužių ir tekstilės pramonės eksporto, o Baltarusija buvo 15-ta didžiausia eksporto rinka šiems gaminiams. Drabužių eksportas nagrinėjamu laikotarpiu augo 59,5 proc. arba 1,7 mln. Lt iki 4,55 mln. Lt, tuo tarpu tekstilės gaminių 23,9 proc. arba 0,55 mln. Lt iki 2,87 mln. Lt. Drabužių eksportas į Baltarusiją 2014 m. I ketv. sudarė 61,3 proc. viso lietuviškų drabužių ir tekstilės gaminių eksporto į šią šalį, tuo tarpu tekstilės gaminiai – 38,7 proc.

Tekstilės ir drabužių importas iš Baltarusijos 2014 m. I ketv. palyginti su 2013 m. I ketv. augo 6,8 proc. arba 0,7 mln. Lt iki 10,9 mln. Lt. Tekstilės gaminių importas iš Baltarusijos nagrinėjamu laikotarpiu sudarė net 98,5 proc. viso tekstilės ir drabužių importo iš šios šalies, o palyginti su 2013 m. I ketv. tekstilės gaminių importas išaugo 5,2 proc. arba 0,5 mln. Lt iki 10,7 mln. Lt. Drabužių importas, tuo pačiu laikotarpiu, išaugo nuo 4,7 tūkst. Lt iki 162,9 tūkst. Lt, tai sudarė 1,5 proc. viso tekstilės ir drabužių importo iš Baltarusijos apimties.

Renginys buvo nušviestas ir kaimyninės Baltarusijos žiniasklaidoje: Baltarusijos TV kompanijos ONT reportažas.

arrow