Lietuvos klasterių tinklo klasteriai matomi Europoje

 

Lietuvos klasterių tinklas buvo oficialiai įsteigtas 2020 m. Gegužės 27 d. Prezidentu išrinktas SMART FOOD klasterio vadovas ir Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos (LitMEA) vadovas Giedrius Bagušinskas. Irmina Valytė buvo paskirta tinklo generaline direktore.

Tai vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti 57 klaster.lt platformoje registruotų nacionalinių klasterių bendruomenę ir Inovacijų tinklų skatinimo ir plėtros (InoLink) projekto įgyvendintojus. Tinklas atstovaus Lietuvos klasteriams, veikiantiems informacinių ir ryšių technologijų, finansinių technologijų, kūrybinių industrijų, gamybos ir inžinerijos, agroinovacijų ir maisto technologijų, energetikos ir statybų, transporto, sveikatos ir turizmo srityse. Klasterių nariai vienija 777 mažas ir vidutines įmones,  tarp jų 10 „LATIA eksporto plėtra” klasterio nariai:

UAB „LTM GARMENTS“,
UAB „SABALIN“,
ALGIRDO VALIUŠKIO ĮMONĖ,
„EUSTILIJA“ E.Galkauskienės įmonė,
UAB  „MITTET“,
UAB „TEXTILIS“,
UAB „VITAMEDA“,
UAB „ŠILTA MADA,
MB „DIZAINO VĖJAS“,
UAB „KANTA SPORT“.

Pasak generalinės direktorės Irminos Valytės, organizacija siekia stiprinti klasterius, keldama kompetencijas ir keisdamasi patirtimi bendrų renginių ir projektų metu, įtraukti klasterius siekiant Nacionalinės pažangos programos tikslų, teikti pasiūlymus Europos Komisijai, aktyviai dalyvaudama Europos klasterių aljanse, siekiant aktyviau dalyvauti tarptautinėse vertės grandinėse ir bendruose projektuose, atstovauti Lietuvos klasteriams ir įmonėms, teikiančioms pasiūlymus Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijai. I. Valytė pabrėžia, kad nepaisant COVID-19 pandemijos sustabdytos veiklos, Lietuvos klasterių asociacijos nariai aktyviai bendrauja tarpusavyje ir kartu netgi rado naujų verslo galimybių.

Tinklo įkūrimo proga laikinai einantis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktoriaus pareigas Gintas Kimtys išreiškė pasitenkinimą reikšmingu klasterių bendruomenės augimu ir jos plėtra iš bendradarbiavimo platformos „Klaster.lt“ į Lietuvos klasterių tinklą. Jis pabrėžė, kad Lietuvos klasterių tinklas yra tramplinas į Europos klasterių aljansą, leidžiantis Lietuvos klasteriams siūlyti atitinkamas iniciatyvas Europos Komisijai ir dalyvauti klasterių politikos formavimo procese.

Visą straipsnį galite skaityti Europos klasterių bendradarbiavimo platformoje: The Lithuanian Cluster Network making national clusters visible in Europe.

arrow