Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdyje aptartas darbuotojų trūkumas rinkoje

Liepos pradžioje Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacijos (LATIA) atstovai dalyvavo Vyriausybės įkurtos Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdyje, kuriame aptarta darbuotojų trūkumo rinkoje problema. Susitikime Asociacijos vardu dalyvavo LATIA direktorė Indra Grigonienė, LATIA darbuotojų pritraukimo ir švietimo komiteto pirmininkė A. Pocienė, UAB „Omniteksas“ ir UAB „Sparta“ atstovai.

LATIA atstovai akcentavo, kad darbuotojų trūkumas turi būti sprendžiamas įtraukiant socialiai remtinus asmenis į darbo rinką; palengvinant darbuotojų iš užsienio valstybių įdarbinimo procesą; suaktyvinant Europos Sąjungos paramą darbuotojų mokymams ir kvalifikacijos kėlimui.

15min.lt rašo, kad Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos atstovės Nijolės Čeičienės nuomone, trūksta lanksčių sprendimų darbo rinkoje. „Išmokos nėra mažos, laikotarpis mokamas gana ilgas ir nėra jokio mechanizmo žmogų priversti eiti dirbti. Baisiausia tai, kad šiuo metu verslas negali normaliai funkcionuoti ir atsigauti po karantino. Norėtųsi, kad išmokos mažėtų, surastume mechanizmą ir žmonės privalėtų eiti dirbti“, – tarybos posėdyje sakė N.Čeičienė. N. Čeičienės teigimu, žmonės, vietoje darbo rinkdamiesi registruotis Užimtumo tarnyboje, neretai dirba nelegaliai. Verslo atstovai taip pat teigė, kad dalis darbuotojų, esančių prastovose, nusprendžia nebegrįžti į darbus, o registruojasi tarnyboje.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas nesutiko, kad žmonės mieliau renkasi pašalpas, o ne darbą. Pasak jo, dažniausiai tai lemia žalingi įpročiai ir socialinių įgūdžių stoka bei atkreipė dėmesį, jog nedarbo lygis sparčiai mažėja, o dirbančiųjų skaičius grįžo į prieš pandemiją buvusį lygį. Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė pabrėžė, jog reikia galvoti apie darbuotojų perkvalifikavimą bei tvarias darbo vietas, kad po mėnesio žmogus nenorėtų jos palikti.

Plačiau skaitykite: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/smulkus-verslas-nori-sprendimo-kaip-priversti-zmones-dirbti-663-1532252?copied

arrow