Pagalbos priemonės verslui: garantijų paskoloms didinimas ir Inovacijų agentūros kūrimas

Pasibaigus su karantinu ir COVID-19 susijusioms paramos priemonėms verslui, valstybė imasi papildomų pagalbos verslui priemonių.

Didinamos paskolų garantijos

INVEGA skelbia kelis kartus didinanti garantijų paskoloms sumas. Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) didina smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV) teikiamų garantijų už paskolas maksimalią sumą iki 5 mln. eurų, verslui palankesnė tampa ir valstybės pagalbos de minimis skaičiavimo tvarka. Tikimasi, kad pakeitimai suteiks verslui dar daugiau galimybių skolintis verslo palaikymui ir augimui, kas yra ypač aktualu įmonėms, vis dar kovojančioms su Covid-19 pasekmėmis, ar susiduriančiomis su papildomais iššūkiais dėl trūkinėjančių tiekimo ir atsiskaitymų grandinių prekyboje su Kinija.

Plačiau skaitykite: https://invega.lt/naujienos/47/invega-kelis-kartus-didina-garantiju-paskoloms-sumas:1207

Ryškėja kuriamos Inovacijų agentūros kontūrai

LRT.LT teigimu, žadama, kad nuo kitų metų veiklos pradžią numatanti Inovacijų agentūra padės tiek pradedantiems, tiek įsibėgėjusiems verslams augti. Po Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sparnu kuriama agentūra, kaip birželį žiniasklaidai sakė ministrė Aušrinė Armonaitė, bus atsakinga už visos „inovacijų ekosistemos“ plėtojimą ir inovacinės veiklos etapus, pradedant idėja, baigiant produktų pateikimu rinkai.

Plačiau skaitykite: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1448113/ryskeja-kuriamos-inovaciju-agenturos-konturai-kokios-naudos-is-jos-tures-versla

arrow