Pagalbos priemonės verslui: kam priklausys valstybės parama iki vasaros pabaigos

Artėjant karantino dėl COVID-19 pabaigai, toliau apžvelgiame valstybės pagalbos priemones verslui. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad, karantino ribojimams laisvėjant, valstybės pagalba iki vasaros pabaigos galės ir toliau naudotis nuo COVID-19 nukentėję darbuotojai, darbdaviai, dirbantys savarankiškai ir darbo netekę žmonės.

Subsidijos per prastovas 

Nuspręsta subsidijas darbo užmokesčiui mokėti karantino ar ekstremaliosios situacijos metu, bet ne ilgiau kaip iki rugpjūčio 31 d. Pirmą mėnesį subsidijos darbo užmokesčiui dydis sudarytų 100 procentų, bet ne daugiau kaip  90 proc.  minimalios mėnesinės algos dydžio, antrąjį mėnesį – 60 proc. minimaliosios mėnesinės algos dydžio.

Nuo šių metų pradžios už prastovose esančius darbuotojus karantino metu kompensuojamas visas (100 proc.) prastovų metu darbuotojui priskaičiuotas ir išmokamas darbo užmokestis. Maksimalus kompensuojamas dydis siekia 1,5 minimalios mėnesinės algos, t.y. 963 eurus „ant popieriaus“.

Tokio dydžio parama bus mokama iki birželio 30 d.

Primenama, kad tęsiantis karantinui, darbdaviai darbuotojams gali skelbti prastovas, jeigu negali suteikti darbo. Prastovos metu iš darbuotojų negali būti reikalaujama atlikti darbo funkcijų ir jiems mokamas ne mažesnis nei minimalus darbo užmokestis, tačiau tik tuo atveju, jei darbo sutartimi sulygta visa darbo laiko norma.

Subsidijos dirbantiems darbuotojams

Darbdaviams siūloma mokėti subsidijas darbo užmokesčiui už darbuotojus, sugrįžusius iš prastovų. Tokia subsidija būtų mokama už kiekvieną darbuotoją, kuriam per pirmuosius 6 kalendorinius mėnesius nuo karantino paskelbimo ne trumpiau kaip 75 darbo dienas (ne mažiau 600 darbo valandų) buvo paskelbta prastova, o jo darbo vietai išlaikyti darbdaviui buvo mokama subsidija darbo užmokesčiui prastovų metu. Darbuotojas taip pat negalėjo būti  atleistas iš darbo.

Subsidijos darbo užmokesčiui dydis pirmą mėnesį sudarytų 100 procentų, bet ne daugiau kaip 90 proc.  minimalios mėnesinės algos dydžio, antrą mėnesį – 60 proc. minimaliosios mėnesinės algos dydžio. Subsidija darbuotojams jau dirbant būtų mokama du mėnesius, bet ne ilgiau kaip iki rugpjūčio 31 d.

Parama įdarbinus papildomai remiamus bedarbius

Darbdaviai darbo rinkoje papildomai remiamiems gyventojams priskaičiuotą darbo užmokestį turės mokėti atlikdami mokėjimo pavedimą. Tikimasi, kad toks sprendimas prisidės prie šešėlinės ekonomikos šalyje mažinimo.

Parengta remiantis LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Plačiau skaitykite: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/pandemija-tesiasi-kam-priklausys-valstybes-parama-iki-vasaros-pabaigos

Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. Eurų

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia, kad iki birželio 14 d. iš viso yra patvirtinusi 155,2 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 116 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,49 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,14 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.

Daugiausiai subsidijų (28,6 proc.) skirta prekybos sektoriaus bendrovėms, kurioms paskirstyta 33 mln. eurų. Antroje vietoje (27,8 proc.) yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, kurioms paskirstyta 32,3 mln. eurų. Trečioje vietoje (7,8 proc.) yra apdirbamosios gamybos įmonės, kurioms skirta 9 mln. eurų.

Plačiau skaitykite: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/verslui-paskirstyta-paramos-uz-155-mln-euru

arrow