Pagalbos priemonės verslui: nauja sistema įmonėms, susiduriančioms su finansiniais sunkumais

COVID-19 situacijai Europai ir pasaulyje vėl pradėjus prastėti, kai kurios šalys grįžta prie ribojimų. Tuo tarpu Lietuvos ir pasaulio verslas nerimauja, kas bus, jei teks vėl užsidaryti, ir kokių priemonių imsis valstybinės institucijos. Finansų ministerija paskelbė apie naują sistemą, įspėsiančią apie prastėjančią įmonės būklę ir siūlomą pagalbą. Nuo pandemijos nukentėję verslininkai pasakoja apie sudėtingą situaciją ir bandymus „išgyventi“.

Pradėjo veikti sistema, kuri padės išsaugoti sunkumų patiriantį, bet dar gyvybingą verslą

Lietuvoje nuo liepos vidurio pradėjo veikti Ankstyvojo perspėjimo sistema (APS), kurią įgyvendina Finansų ministerija kartu su  Valstybine mokesčių inspekcija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei VšĮ „Versli Lietuva“. Planuojama, jog ši sistema prevenciškai padės su finansiniais iššūkiais susidūrusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui išvengti nemokumo – išlaikyti dar gyvybingą verslą bei išsaugoti sukurtas darbo vietas. Tikimasi, kad ankstyvojo perspėsimo sistema padės įmonėms lengviau įveikti COVID-19 pandemijos sukeltas krizes.
Plačiau skaitykite: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/startuoja-sistema-kuri-pades-issaugoti-sunkumu-patirianti-bet-dar-gyvybinga-versla

Startavus Ankstyvojo perspėjimo sistemai (APS), Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atliko įmonių (PVM mokėtojų) vertinimą ir nustatė, jog 195 veiklą vykdančioms bendrovėms šiuo metu yra iškilusi grėsmė tapti nemokiomis. Šias įmones apie nemokumo riziką VMI informuos asmeniškai, o verslo atstovai, galės kreiptis į verslumo ir eksporto plėtros agentūrą „Versli Lietuva“ konsultacijoms dėl tolimesnių įmonės veiksmų.
Plačiau skaitykite: https://finmin.lrv.lt/lt/naujienos/vmi-vertinimu-beveik-200-imoniu-yra-ant-nemokumo-slenkscio

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės kviečiamos naudotis priemone „Kūrybiniai čekiai COVID-19“

Inicijuota nauja ES investicijų priemonė „Kūrybiniai čekiai COVID-19“. Įmonės galės gauti finansavimą inovatyvioms kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriuje veikiančių asmenų ir verslo teikiamoms paslaugoms pirkti, taip pat kurti bei diegti dizaino ir rinkodaros inovacijas.
Plačiau skaitykite: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2021/07/16/smulkieji-kvieciami-naudotis-priemone-kurybiniai-cekiai-covid-19

Verslininkai: idėjų, kaip be pagalbos atsistoti ant kojų, nebeturime

„Verslo žinios“ rašo, kad laikotarpis nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui teikti paraiškas subsidijoms baigėsi, o dalies įmonių padėtis vis dar nepavydėtina. Tačiau pagalbos verslininkai kažin ar sulauks, nes dabar kuriamos priemonės bus kur kas kuklesnės. Liepos 1 d. baigėsi terminas, kai įmonės galėjo teikti paraiškas gauti subsidijas labiausiai nukentėjusiam verslui. Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) tvirtina, kad sieks kuo spartesnio šalies verslo atsigavimo po COVID-19 krizės.
Plačiau skaikytkite: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2021/07/08/verslininkai-ideju-kaip-be-pagalbos-atsistoti-ant-koju-nebeturime

Priimtas sprendimas dėl žaliųjų pirkimų

Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą dėl žaliųjų pirkimų tikslų nustatymo ir įgyvendinimo. Numatyta, kad žalieji pirkimai laikotarpiu – šiemet nuo liepos 1 d. iki gruodžio pabaigos –  turi sudaryti ne mažiau kaip 10 proc. visų viešųjų pirkimų vertės, 2022 m. – ne mažiau kaip 50 proc., o nuo 2023 m. – 100 proc.

Nustatyta, kad perkančiosios organizacijos turi taikyti žaliųjų pirkimų reikalavimus visiems pirkimams, išskyrus pirkimams,  kai sutartis sudaroma žodžiu ir (ar) įgyvendinant užsienyje vykdomus tarptautinių donorų lėšomis finansuojamus vystomojo bendradarbiavimo projektus ir (ar) maisto pirkimams, atliekamiems vykdant krašto apsaugos gynybines užduotis ir (ar) įsipareigojimus NATO.
Plačiau skaitykite: https://vpt.lrv.lt/lt/naujienos/vyriausybe-paskelbe-nutarima-del-zaliuju-pirkimu-tikslu-nustatymo-ir-igyvendinimo

Primename, kad nuo liepos 1 d.:

* Nebeteikiamos subsidijos labiausiai nukentėjusioms įmonėms (daugiau nei 50 proc. apyvartos kritimas) ir turgavietės mokesčio kompensacijos. Paraiškas šiai paramai buvo galima teikti iki liepos 1 dienos, tačiau sprendimai dėl subsidijų skyrimo galės būti priimami iki mėnesio pabaigos.

* Keičiasi subsidijų už prastovas mokėjimo tvarka – liepą tiek jose esantiems, tiek grįžusiems darbuotojams subsidijos sieks 100 proc. darbo užmokesčio, bet ne daugiau kaip 0,9 MMA (578 eurai iki mokesčių). Iki šiol išmokos taip pat siekė 100 proc., tačiau ne daugiau kaip 1,5 MMA (963 eurai). Rugpjūtį subsidijos mažės dar labiau.

arrow