Pagalbos priemonės verslui: parama Kinijos spaudimą patiriančiam verslui, inovacijų skatinimas

Lietuvos tekstilės ir kitų sektorių įmonėms susiduriant su Kinijos spaudimu, valdžios institucijos imasi priemonių ir siekia padėti su sunkumais susiduriančiam verslui. Tuo tarpu Ekonomikos ir inovacijų ministerija žengia žingsnį į priekį siekiant įgyvendinti inovacijų reformą, užtikrinti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą ir jos plėtrą, sudaryti sąlygas šalies įmonių proveržiui tarptautiniu mastu ir didinti jų konkurencingumą. Kviečiame susipažinti su platesne informacija apie pokyčius ir kitas aktualijas.

Pritarta pagalbos priemonėms sunkumų dėl Kinijos veiksmų patiriančiam verslui

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva Vyriausybė pritarė dviem pagalbos priemonėms, kurios skirtos Lietuvos įmonėms, patiriančioms sunkumų eksportuoti savo produkciją į Kiniją.

Priemonės skirtos naujų užsienio rinkų paieškai, esamų rinkų plėtrai ir diversifikacijai. Įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ir planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui iš viso numatyta skirti 6 mln. eurų.

Pagalbos priemonei „Naujos galimybės“, kuri skirta įmonėms ir jų produkcijai užsienyje ar Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse parodose, mugėse ir verslo misijose pristatyti, numatyta 5 mln. eurų.

Priemonei „Expo sertifikatas“, kuri skirta planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus, numatytas 1 mln. eurų.

Šiuo metu sunkumų patiriančios šalies įmonės su valstybės pagalba gali pasiskolinti ir mokėti ribotas palūkanas arba gauti paskolas su valstybės garantija. Šias pagalbos priemones administruoja bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

Plačiau skaitykite: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/pritarta-pagalbos-priemonems-sunkumu-del-kinijos-veiksmu-patirianciam-verslui

Veikia karštoji linija verslui Kinijos klausimais

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad pradėjo veikti Užsienio reikalų ministerijos karštoji linija. Lietuvos įmonės, susiduriančios su Kinijos ekonominiu spaudimu, kviečiamos darbo valandomis kreiptis telefonu 861695910 arba el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt. Užsienio reikalų ministerija prašo įmonių pateikti kaip galima konkretesnę informaciją apie Kinijos muitinės ir kitų institucijų taikomus ribojimus lietuviškiems kroviniams.

Plačiau skaitykite: https://www.urm.lt/default/lt/naujienos/uzsienio-reikalu-ministerija-kuria-karstaja-linija-kinijos-ekonomini-spaudima-patirianciam-verslui

Pritarta Inovacijų agentūros kūrimui

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia, kad Seimas pritarė parengtam įstatymų paketui, kuris leis tęsti inovacijų reformą ir įsteigti už šalies inovacijas atsakingą Inovacijų agentūrą. Planuojama, kad ši pertvarka padidins šalies inovacinį potencialą ir padės kurti aukštos pridėtinės vertės ekonomiką.

Plačiau skaitykite: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/seimas-uzdege-zalia-sviesa-inovaciju-reformai

INVEGA: dalinis palūkanų kompensavimas: nuo 2022 m. INVEGA kompensuos paskolų palūkanas atnaujintomis sąlygomis

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) primena, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi priemonės „Dalinis palūkanų finansavimas“ sąlygos ir bus kompensuojamos tik investicinių paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) sutarčių palūkanos. Atkreipiame dėmesį, kad apyvartinių paskolų palūkanos nuo 2022 m. sausio 1 d. nebus kompensuojamos.

Plačiau skaitykite: https://www.invega.lt/naujienos/47/dalinis-palukanu-kompensavimas-nuo-2022-m.-invega-kompensuos-paskolu-palukanas-atnaujintomis-salygomis:1228

Eksportui skatinti – verslo pažinčių platforma „B2Lithuania”

Skelbiama, kad startavo atnaujinta verslo kontaktų platforma „B2Lithuania”. Nemokamoje, verslumą ir eksportą skatinančios agentūros „Versli Lietuva“ platformoje jau yra užsiregistravę ne vienas tūkstantis įvairių Lietuvos įmonių, po kurių profilius gali naršyti ir čia pat virtualius susitikimus organizuoti potencialūs užsienio partneriai.

Plačiau skaitykite: https://lietuva.lt/top-10-naujienos/lietuva-skatins-eksporta-su-unikalia-verslo-pazinciu-platforma-b2lithuania/

arrow