Renginio Vilnius Fashion & Textile Avenue 2014 PROGRAMA

Išlaikydama tradiciją supažindinti moksleivius ir studentus su tarptautinėmis perspektyvomis Lietuvos tekstilės ir aprangos sektoriuje, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerija bei VšĮ „Versli Lietuva“ šiemet jau 3 –ią kartą organizuoja projektą „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2014“, kuris vyks š. m. spalio 16-17 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, 4-oje salėje. 

Renginio Vilnius Fashion & Textile Avenue 2014

Lietuvos parodų ir konferencijų centras LITEXPO parodų salė Nr. 4

PROGRAMA

Spalio 16 d., ketvirtadienis

Darbo laikas: 11:00-18:00 val.

Laikas

Renginys

Vieta

11:00

Renginio Vilnius Fashion & Textile Avenue 2014 pradžia.

Dalyvauja: Kauno kolegija, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dizaino kolegija, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras, Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyrius, Kazimiero Simonavičiaus Universitetas, Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Fizinių ir technologijos mokslų centro Tekstilės institutas,  Kauno Šv. Ignaco Lojolos kolegija, Viešoji įstaiga Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras.

4 salė

11.00-11.55

Filmo „Kelių eismo taisyklės” pristatymas (Agnieškos Oseckos pjesės „Trešnių skonis” motyvais). Režisierė: Marija Stonytė, vaizdo režisūros IV-ojo bakalauro kurso baigiamasis bakalauro darbas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA), Teatro ir kino fakultetas, Kino ir TV katedra. Darbo vadovė – Giedrė Beinoriūtė.Kelių eismo taisyklės – du jauni nepažįstami žmonės važiuoja vienu traukiniu, bet skirtingomis kryptimis. Trukmė: 24 minutės. Filmą pristatys režisierė M. Stonytė, papasakos apie bendradarbiavimą jos, kaip režisierės su stiliste, filmo personažų įvaizdžių kūrėja Rūta Preibyte, Vilniaus dizaino kolegijos absolvente.

Seminarų erdvė

12:00 – 12.15

Oficialus renginio „Vilnius Fashion & Textile Avenue“ atidarymas.

Bendradarbiavimo sutarties tarp  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos pasirašymas.

Dalyvauja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis ir Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidentas A. Palevičius.

Kolekcijų pristatymo erdvė

12:20-13:00

Jaunųjų dizainerių kolekcijų pristatymas.

 Vilniaus kolegijos, Vilniaus dailės akademijos  studentų kolekcijų pristatymas.

Kolekcijų pristatymo erdvė

13:00-13:25

Specialios kolekcijos pristatymas „BŪK MATOMAS-BŪK MADINGAS“. Atšvaitų klijavimo akcija „Būk matomas“ skirta spręsti kasmetinei tamsaus paros meto problemai – vakarais gatvėse vaikai yra tiesiog nematomi. Atšvaitus nešioja ne visi. Vaikai dažnai juos pameta, ir kai ateina vakaras, keliauja be jų. Akcijos iniciatoriai siūlo paprastesnį būdą, kaip apsaugoti tamsoje vaikštančius pėsčiuosius. Specialia šviesą atspindinčia plėvele jie dekoruos viršutinius drabužius. Toks atšvaitas niekada nepasimes, o taip pat net ir pagyvins viršutinius apdarus. Vaikams šviesą atspindintys ženkliukai stende bus dedami NEMOKAMAI. Akcijos organizatorius –  Daugiavaikių šeimų asociacija „MES”, partneriai – Lietuvos susisiekimo ministerija, Lietuvos policija.

Kolekcijų pristatymo erdvė

13:30-13:55

Jaunųjų dizainerių kolekcijų pristatymas.

Šiaulių profesinio rengimo centro, Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos, Vilniaus siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos studentų kolekcijų pristatymas.

Kolekcijų pristatymo erdvė

14:00-14:50

„Nekurk sau, kurk visiems“.

Pranešėjai: „Le muse“ savininkė ir įkūrėja Lina Pliuraitė, Lietuvos dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, VšĮ „Versli Lietuva“  vyr. projektų vadovė Agneta Viktoravičiūtė (www.verslovartai.lt) ir projektų vadovė Martyna Milkevičiūtė.

Lina Pliuraitė pasidalins savo  istorija nuo ko pradėjo, kas buvo svarbiausia, kokių klaidų patartų išvengti pradedantiesiems savo prekinio ženklo kūrėjams. Martyna Milkevičiūtė ir Aleksandras Pogrebnojus pasidalins patirtimi kuriant prekės ženklą, į ką atkreipti dėmesį, kokiuose renginiuose, mokymuose dalyvauti. VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovė supažindins su reikalavimais, kurie aktualūs neriant į šios srities veiklą, sužinosite kaip pasiskaičiuoti ar Jūsų turima idėja neš pelną.

Seminarų erdvė

15.00-16.00

MADA ir STILIUS  2014/2015  FASHION & STYLE. Prekinių ženklų DAIVUŽĖ, REKLYS, RORIS, PARTIS, LĖLĖS SAPNAS, NEW YORKER kolekcijas vaikams ir jaunimui pristato Danutės Elzbergienės vaikų modelių studija MAŽOJI MIS ir modelių mokykla CATWALK.

Kolekcijų pristatymo erdvė

16.15  -16.35

„Tekstilės inžinerijos studijų poreikis ir absolventų įsidarbinimas Lietuvoje bei ES“

Pranešėjas: prof . Rimvydas Milašius, Kauno technologijos universitetas

Seminarų erdvė

18:00

Renginio pabaiga.

 

Spalio 17 d., penktadienis

Darbo laikas: 10:00-16:00 val.

Laikas

Renginys

Vieta

10:00

Renginio Vilnius Fashion & Textile Avenue 2014 pradžia.

Dalyvauja: Kauno kolegija, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dizaino kolegija, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras, Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyrius, Kazimiero Simonavičiaus Universitetas, Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Fizinių ir technologijos mokslų centro Tekstilės institutas,  Kauno Šv. Ignaco Lojolos kolegija, Viešoji įstaiga Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras. 

4 salė

10:30-11:00

RENGINYS „BŪK MATOMAS-BŪK MADINGAS“.

Akcija „Būk matomas“ skirta spręsti kasmetinei tamsaus paros meto problemai – vakarais gatvėse vaikai yra tiesiog nematomi. Akcijos iniciatoriai siūlo paprastesnį būdą, kaip apsaugoti tamsoje vaikštančius pėsčiuosius. Specialia šviesą atspindinčia plėvele jie dekoruos viršutinius drabužius. Akcijos organizatorius –  Daugiavaikių šeimų asociacija „MES”, partneriai – Lietuvos susisiekimo ministerija, Lietuvos policija.

Akcijos trukmė: nuo 2014 lapkričio mėn. 04 d. iki 2015 vasario mėn. 27 d. (4 mėnesiai).

Akcijos žemėlapis: Visi Lietuvo regionai. Vietos, kuriose planuojama vykdyti pačią akciją: 500 vidurinio lavinimo mokyklų. Bus paženklinta apie 150 000 mokinių viršutinių drabužių.

Seminarų erdvė

11:00-12:00

„Nekurk sau, kurk visiems“

Pranešėjai: Pompi du, Second me ir Miyogi savininkė ir įkūrėja Erika Kiele, VšĮ „Versli Lietuva“  vyr. projektų vadovė Agneta Viktoravičiūtė (www.verslovartai.lt).

Seminarų erdvė

14:00-15:00

Jaunųjų dizainerių kolekcijų pristatymas.

Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Kauno Kolegijos, Vilniaus Dizaino Kolegijos studentų kolekcijų pristatymas.

Kolekcijų pristatymo erdvė

15.00-16.00

Ruduo/Žiema 2014-2015 „Pasiruošę dėvėti!“ Ready-to-Wear kolekcijas vaikams ir jaunimui pristato mados studija MAŽASIS MODELIS ir studija-mokykla MODELIAI.LT.

Kolekcijų pristatymo erdvė

16:00

Renginio pabaiga.

 

arrow