Renginys „Vilnius Fashion & Textile Avenue” vyks š. m. rugsėjo 29- spalio 1 dienomis , Litexpo

 

„Vilnius Fashion & Textile Avenue”- tai penktus metus iš eilės vykstantis moksleivių profesinio veiklinimo, orientavimo į tekstilės ir aprangos sektorių renginys, kurio metu Lietuvos moksleiviai bus supažindinti su aprangos ir tekstilės pramonės sektoriumi.

 RENGINIO PROGRAMA

 (LITEXPO 5.1 salė, konferencijų erdvė)

2016 m rugsėjo 29 d. –spalio 01 d.

Laikas

Renginys

Vieta

 

Rugsėjo 29 d., ketvirtadienis 

 

10:00-18:00

Mokymo įstaigų aprangos ir siuvimo mokymo programų pristatymas.

Dalyvauja: Kauno kolegija, Kauno technologijos universiteto mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas, Vilniaus kolegija,Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedra, Vilniaus dizaino kolegija, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras, Klaipėdos technologijų mokymo centras, Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Šiaulių profesinio rengimo centras technologijų skyrius, VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras, VMTI fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla.

5.1 salė

12:00-12.10

Oficialus renginio „Vilnius Fashion & Textile Avenue“ atidarymas.

5.1 salė

12:10-12:30

 

Kolekcijas pristato:

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras,

Šiaulių profesinio rengimo centras technologijų skyrius,

Klaipėdos technologijų mokymo centras.

Konferencijų salė Nr. 5. 1

13:40-14:00

Paskaita :“ Lazeris – tai nėra taip sudėtinga, kaip Einšteino išradimas“.

Pranešėjas: Algirdas Rukšėnas, Oriental Technology Solutions, Direktorius.

Paskaitos aprašymas:

Paskaitoje bus atsakoma į klausimus :

 –          Kuo lazeris skiriasi nuo paprastos lemputės?

–          Kodėl lazeris pjausto, markiruoja ir virina?

–          Ar galima pačiam pasidaryti lazerinį įrankį?

–          Ar tikrai sudėtinga lazeriu pjaustyti tekstilės ir odos dirbinius?

Seminarų erdvė

5.1 salė

14:00-14:45

Paskaita : Atrask save tekstilės ir aprangos srityje.

Pranešėja: Lektorė Evelina Kriauzaitė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Ugdymo karjerai skyriaus metodininkė

Paskaitos aprašymas: Kas gi buvo Pelenės krikštamotė: burtininkė, stilistė, inžinierė…? Ką žinome apie šios srities profesijas ir kaip pasirinkti sau tinkamiausią?

Seminarų erdvė

5.1 salė

15:00-15:45

Paskaita Kodėl pasauliui reikalinga Mados Revoliucija”.

 Pranešėja: Ieva Jurgaitytė-Kodesnikovienė, Fashion Revolution judėjimo ambasadorė Lietuvoje, tvarios mados kultūros skatintoja, aktyvistė, kūrėja; atsakingo mados verslo ir dizaino specialistė bei konsultantė.

Paskaitos aprašymas: Mada yra ne tik blizgantys žurnalų viršeliai, fotografų blykstėmis nušviesti naujų kolekcijų pristatymai ant pasaulio podiumų ir įspūdingos parduotuvių vitrinos. Tai taip pat yra ir labai sudėtinga pramonės šaka, kurioje dirba kone kas šeštas pasaulio žmogus, o šių žmonių išnaudojimas tebėra stipriai paplitęs, be to ji yra viena labiausiai teršiančių, gamtos resursus švaistančių ir atliekas kuriančių pramonės šakų. Dažnas mados vartotojas rinkdamasis drabužį negalvoja apie tai, iš kur jis atkeliavęs, kas jį ir kokiomis sąlygomis pagamino bei kokį taršos pėdsaką jis atsineša. Kokie revoliuciniai pokyčiai reikalingi mados industrijai, kad sukurtume gerovę tiek visuomenei, tiek planetai?  Kokią mados ateitį norime matyti mes ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie švaresnės, šviesesnės mados industrijos ateities kūrimo?

Seminarų erdvė

5.1 salė

16.00-16.20

Kolekcijas pristato

Šiaulių profesinio rengimo centras technologijų skyrius, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Klaipėdos technologijų mokymo centras.

Konferencijų salė Nr. 5. 1

10:00-18:00

Asmenukių konkursas

5.1 salės foje

10.00-18.00

„Fashion Press Reading Lounge“- nuolat veikiantis mados ir tekstilės spaudos klubas. Vilniaus dizaino kolegijos  bibliotekos naujienos – naujausių leidinių pristatymas.

Parodų salė 5,

Stendas 5. A06

Rugsėjo 30 d., penktadienis

10:00-18:00

Mokymo įstaigų aprangos ir siuvimo mokymo programų pristatymas.

Dalyvauja: Kauno kolegija, Kauno technologijos universiteto mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas, Vilniaus kolegija,Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedra, Vilniaus dizaino kolegija, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras, Klaipėdos technologijų mokymo centras, Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Šiaulių profesinio rengimo centras technologijų skyrius, VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras,VMTI fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla .

5.1 salė

11.00-11.30

Pranešimas: „Neturėjau laimingų marškinėlių, bet pasisiuvau.“

 Pranešėja: Diana Lucinavičiūtė, prekės ženklo Adatytė įkūrėja ir UAB Pelonitos įmonės savininkė.

 Paskaitos aprašymas:  Kiekvienas gali būti didelis, bet tam reikia netik sėkmės. Kalbėsime apie tai, kaip šeimos verslas tapo sėkmingu ir perspektyviu. Juk didelis noras baigti magistro studijas privertė būti Kaziuko mugės prekeiviu ir po 4 metų sėkmės, atidaryta parduotuvė prestižinėje Vilniaus senamiesčio vietoje. 
Apie save: Esu Diana, prekės ženklo Adatytė įkūrėja ir UAB Pelonitos įmonės savininkė. Prieš 6 metus metus palikusi apmokamą darbą, žinojau, kad atsistoti ant kojų reikės dirbti mažiausia 24 valandas per parą, bet man tai pavyko. Dabar galiu didžiuotis savimi, kolektyvu ir ADATYTE.

Seminarų erdvė

5.1 salė

13.00-13.30

Pranešimas: „Mados priešpiečiai.“

Pranešėjas: Evaldas Valantiejus, Mados priešpiečių kūrybos vadovas.

„Mados priešpiečiai“ – analogų Lietuvoje neturintis elektroninis mados žurnalas, pradėtas taip madingoje blog’o formoje ir peraugęs į internetinį žurnalą. Viskas prasidėjo nuo gražios prancūzų tradicijos – sekmadieniais tingiai priešpiečiauti. Juk tai laikas, kai pusryčiauti per vėlu, o pietų metas – dar toli.
„Mados priešpiečiai“  – tai pokalbiai apie madą ir ne tik… Tai kavos puodelis su įkvėpėjais, kūrėjais, menininkais. „Mados priešpiečiai“ – tai stilius, filmas, gera knyga. O kartais gal arši diskusija ar žiupsnelis kritikos. „Mados priešpiečiai“   – tai susitikimas prasidedantis sekmadienį ir besitęsiantis visą savaitę. Tai mes ir Jūs, ištroškę mados žinių, minčių ir idėjų!

Seminarų erdvė

5.1 salė

14:00-14:45

Paskaita: „Šiuolaikinės technologijos keičia gyvenimą: Ar biotechnologijos pakeis mados pasaulį ?“ .

Pranešėjos: doc. dr. Jurgita Domskienė ir dokt. Florentina Sederavičiūtė KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto.

Paskaitos aprašymas:  Pamatyk, paliesk, užuosk, paragauk ateities medžiagas… Įvairios technologijos vis dažniau atranda savo vietą ant mados podiumų ir mūsų kasdieninėje aprangoje. Bakterijų ir grybų kultūros gamina aukštos kokybės celiuliozę, kurios pagrindu užauginamos naujos keičiamų savybių medžiagos. Siūlome kartu patyrinėti naujas galimybes, kurias mados dizaineriai atranda kartu su biotechnologijų specialistais.

Seminarų erdvė

5.1 salė

16.00-17:00

Prekinių ženklų: MONOMY, LUCY DEE, ZIZY.LT, ME & YOU, ZAIZAI,  BALTOS MEŠKOS, KEVIMAX, LĖLĖS SAPNAS kolekcijas pristato CATWALK modelių mokykla bei studija  MAŽOJI MIS.

Konferencijų salė Nr. 5. 1

10:00-18:00

Asmenukių konkursas

5.1 salės foje

10.00-18.00

„Fashion Press Reading Lounge“- nuolat veikiantis mados ir tekstilės spaudos klubas. Vilniaus dizaino kolegijos  bibliotekos naujienos – naujausių leidinių pristatymas.

Parodų salė 5,

Stendas 5. A06

 

Spalio 1 d., šeštadienis

 

11.00-14.00

Jaunųjų dizainerių konkursas. 

Pertraukos metu kolekcijas pristato FASHION BAZAR

Konkurso nugalėtojų iškilmingas apdovanojimas.

Konferencijų salė Nr. 5. 1

14.00

Renginio pabaiga.

 

* Programa preliminari, organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.

Renginio partneriai ir rėmėjai:

arrow