Šią savaitę LATIA prezidento komentarai apie aprangos ir tekstilės pramonės aktualijas – „Verslo žiniose“ bei TV laidoje „Delfi diena“

 

Pirmadienį žiniasklaida aktyviai domėjosi Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės aktualijomis ir iššūkiais COVID-19 pandemijos metu. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) prezidentas Kęstutis Daukšys komentavo situaciją straipsnyje „Verslo žiniose“ bei buvo cituojamas pagrindinio šalies verslo dienraščio vedamajame, taip pat trumpai nušvietė situaciją TV laidoje „Delfi diena“.

VŽ jis pasakojo, kad šiuo metu tekstilės bendrovių situacija gana skirtinga.

„Viskas priklauso nuo įmonės veiklos rūšies ir nuo to, kiek ją paveikė pandemija – yra bendrovių, kurių veiklą pilnu pajėgumus riboja viruso protrūkiai tarp darbuotojų“, — teigė K. Daukšys.

LATIA vadovo teigimu dienraščiui, laisvalaikio drabužius siuvančios įmonės jaučia atsigavimą, tačiau tokios produkcijos kaip kostiumai paklausa, gyventojams vis dar didžiąją laiko dalį leidžiant namuose, išlieka menka.

„Dabar siuvami drabužiai vasarai ir su jų užsakymais nėra blogai, tačiau visi išgyvena dėl pavasario ir vasaros sezono, kai reikės pradėti siūti žieminius drabužius“, – pasakoja pašnekovas ir paaiškina, kad po praėjusių metų, kai karantinas smarkiai apkarpė drabužių paklausą, didelė dalis žieminių drabužių nebuvo parduota ir tebeguli prekybininkų sandėliuose, tad bendrovės nežino, kiek žiemos sezonui sulauks užsakymų.

Kaip rašoma „Verslo žiniose“, LATIA prezidento nuomone, valstybė galėtų bendrovėms padengti sertifikatų įsigijimo kaštus, kad jos darytųsi tvaresnės bei vertėtų sudaryti sąlygas Lietuvos įmonėms laimėti valstybės konkursuose, remiantis tarptautine patirtimi.

Prašom skaityti straipsnį: https://www.vz.lt/pramone/2021/03/01/tekstiles-pramones-pandemija-nepaleidzia-su-nerimu-laukiama-vasaros-sezono&olGpW
„Verslo žinių“ redakcinis straipsnis (redakcijos nuomonė): https://www.vz.lt/izvalgos/2021/03/01/atakuoja-ne-tik-virusas-bet-ir-namu-mada

 

TV laidoje „Delfi Diena“ – apie pramonės aktualijas

Tą pačią dieną LATIA prezidentas K. Daukšys šalies aprangos ir tekstilės pramonės situaciją nušvietė ir TV laidoje „Delfi Diena“, kur dalinosi šalies aprangos ir tekstilės pramonę ištikusiais iššūkiais pandemijos metu bei galimais sprendimais.

Prašom žiūrėti reportažą (23.48 min.): https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi-diena/delfi-diena-metai-su-koronavirusu-kada-pamatysime-sviesa-tunelio-gale.d?id=86592689

arrow