Sveikiname su Vasario 16-taja – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 16-toji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena! Diena, kuri mums primena, jog turime saugoti ir branginti tai, ką turime vertingiausio – tvarią, o tuo pačiu trapią laisvę ir nepriklausomybę.

Branginti dabartį yra paprasčiau dalinantis prisiminimais, kokioje tvarkoje gyvenome anksčiau. Realu, jog taip galėjome gyventi ir dabar! Pakalbinome Genę Zaveckienę – ilgametę „Lelija“ bendrovės vadovę, kuri pasidalino savo mintimis apie gyvenimą dviejose skirtingose Lietuvose.

„Gyvenome, dirbome ir anuomet. Atidarinėjome fabrikus, vykdėme savo veiklą. Neįsivaizdavome, kad gali būti kitaip. Tačiau atsivėrus durims į laisvą pasaulį atradome naujas rinkas eksportui – Šiaurės Amerika, Europa. Šie regionai į Lietuvą atėjo ne tik nešini dideliais užsakymais, bet tuo pačiu technologiniais atnaujinimais, kurie išties buvo reikalingi visose gamybinėse įmonėse. Buvome užkonservuoti, o modernūs ir visame pasaulyje taikomi sprendimai buvo neprieinami. Svarbu ir tai, ką mums atnešė tai kultūriškai.

Šiandien turime laisvė priimti savo sprendimus. Turime ir atsakomybę bei kylančius sunkumus. Tačiau svarbiausia, jog visa, ką kuriame ir darome yra mūsų pačių vaisiai.“ – savo patirtimi dalinosi Ganė Zaveckienė.

arrow