SVV taryba kreipėsi į valdžios institucijas dėl smulkaus ir vidutinio verslo diskriminavimo

 

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) taryba kreipėsi į LR Ministrę Pirmininkę, LR Ekonomikos ir inovacijų ministrę, LR Seimo Pirmininkę, LR Seimo Ekonomikos ir LR Seimo Finansų ir biudžeto komitetus, prašydama pakeisti nurodymus, diskriminuojančius smulkų ir vidutinį verslą ir suteikiančius stambiam verslui išskirtines sąlygas. Šie nurodymai nuo gruodžio 16 d. draudžia prekybą ne maisto prekėmis prekiaujančioms parduotuvėms ir prekybos vietoms turgavietėse, tai yra draudžia tą pačią veiklą SVV įmonėms, bet leidžia stambiam verslui.

SVV tarybos pirmininkės Dalios Matukienės teigimu, per visą karantiną nebuvo nei vieno viešai skelbto atvejo, jog SVV prekybos ar paslaugų teikimo vietose būtų užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Be to, po pirmosios karantino bangos, verslininkai tinkamai pasirengė: įsigijo kaukes, dezinfekcinį skystį, įrengė pertvaras, sureguliavo klientų srautus, todėl dabartinis verslų uždarymas nėra adekvatus. Kreipimesi atkreipiamas dėmesys ir į tai, jog pažeidžiamos sąžiningos konkurencijos sąlygos, nes didiesiems prekybos centrams leidžiama prekiauti ne tik maisto prekėmis.

Tikimasi, kad valdžios atstovai atsižvelgs į argumentus ir imsis atitinkamų veiksmų, užtikrinančių vienodas konkurencines sąlygas visoms verslo įmonėms.

Parengė
Evelina Basevičiūtė

arrow