Tarptautinė konferencija „Inovacinių gaminių kūrimo technologijos ir pritaikymai rinkos poreikiams”

Konferencijos  “Inovacinių gaminių kūrimo technologijos ir pritaikymai rinkos poreikiams” pranešimų planuojamos temos: inovacijos ES tekstilės ir aprangos pramonėje. Taip pat numatoma, kad kviečiami Lietuvos lektoriai apžvelgs naujausias technologijas, produktus ir kooperacijos galimybes,  vykdomus ar vyksiančius technologinės platformos plėtros projektus Lietuvos mastu. Lektoriai iš užsienio skaitys pranešimus apie naujienas ir bendradarbiavimo galimybes su užsienio partneriais.

Renginio tikslas – Lietuvos aprangos ir tekstilės technologinės platformos nariams, kitiems Lietuvos drabužių , trikotažo, tekstilės gaminių gamybos įmonių specialistams, tekstilės ir aprangos specialybių studentams pateikti nujausią informaciją apie inovacijas tekstilės ir aprangos sektoriuje siekiant jas įdiegti ir Lietuvoje.

Konferencijos dalyviai: dalyviai: Lietuvos aprangos ir tekstilės technologinės platformos nariai – drabužių, trikotažo, tekstilės gaminių gamybos įmonių vadovai ir specialistai, mokslo ir mokymo įstaigų vadovai ir darbuotojai.

Pranešėjai: Lietuvos ir ES šalių lektoriai – inovacinių gaminių kūrimo technologijos ir pritaikymo rinkos poreikiams specialistai.

Konferencija vyks: 2013 m. spalio mėn. 17d. 12.00-16.00 val.

Renginio vieta: Lietuvos parodų ir konferencijų centras LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius, 5.1 konferencijų salė (5-a renginių salė).

Konferencija dalinai finansuojama projekto „TAIP – Tekstilės ir Aprangos Inovacijų Plėtrai“ lėšomis projekto Nr. VP1-3.1-ŠMM-05-K-02-005

Renginio programa:

11.30-12.00

Konferencijos dalyvių registracija

12.00-12.10

Sveikinimo kalba. p. Kęstutis Trečiokas, LR ūkio viceministras;

p. Aurimas Palevičius, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos LATIA prezidentas, Nacionalinės aprangos ir tekstilės pramonės technologijų platformos NATPTP pirmininkas.

12.10-12.50

„Europos tekstilės technologinė platforma  ir  jos pagrindinės kryptys programos Horizontas 2020 kontekste. Europos tekstilės lyderystės iniciatyvos.“

Pranešėjas: p. Walter Lutz , Europos aprangos ir tekstilės konfederacijos EURATEX mokslo ir plėtros vadovas; Europos tekstilės technologinės platformos Textile ETP a.i.s.b.l. generalinis sekretorius.

12.50-13.20

„Inovatyvūs gaminiai iš tekstilės gamybos atliekų”

Pranešėja dr. Audronė Sankauskaitė, Fizinių ir technologijos mokslų centro tekstilės institutas

13.20-13.50

Kavos pertraukėlė

13.50-14.15

„Tekstilės žaliavų tiekimas ateityje – iššūkiai ir galimybės“. 

Pranešėjas:  p. Jens Soth, Šveicarijos bendradarbiavimo organizacijos HELVETAS vyr.patarėjas

14.15-14.50

„Europos Sąjungos techninės tekstilės plėtra. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonės dėl techninės tekstilės kaip augimo varomosios jėgos pristatymas“

Pranešėja: p. Emmanuelle BUTAUD-STUBBS, Prancūzijos tekstilės asociacijos generalinė direktorė,  Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto EERSK narė

14.50–15.20

„Techninės tekstilės panaudojimo galimybės  – Latvijos pavyzdys“.

Pranešėjas: prof. Maris Manins, Rygos Technologijos universitetas, Tekstilės gaminių technologijų ir dizaino institutas.

15.20–15.50

„3D virtualumas mados gaminių vystymo procesuose“.

Pranešėja: dr.  Eugenija Strazdienė, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dekanė

15.50-16.00

Baigiamoji diskusija.

arrow