Tekstilės ir aprangos pramonės sektoriaus perspektyvos pokarantiniu laikotarpiu – tekstilės parodoje

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija iškilmingai atšventė 25-metį

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) praėjusį penktadienį, birželio 10-ąją, iškilmingai paminėjo 25-erių metų sukaktį. Birštone vykusioje šventėje dalyvavo LATIA priklausantys tekstilės ir aprangos gamintojai, asociacijos steigėjai, kiti šiai pramonei nusipelnę žmonės, šalies valdžios atstovai. Renginio metu pasidžiaugta šio verslo sektoriaus pasiekimais, Vyriausybės, ministerijų bei verslo organizacijų garbės ir padėkos raštais apdovanoti Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonei nusipelniusių įmonių vadovai.

Nepaisant to, kad Lietuvos aprangos ir tekstilės sektorius patyrė sunkumų pandemijos metu, VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, pirmąjį 2021 m. pusmetį tekstilės pramonės eksportas vėl augo sparčiai. Savo ruožtu Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacija (LATIA) visos pandemijos metu dėjo visas pastangas, kad padėtų verslui greičiau atsigauti, persiorientuoti, apmokyti darbuotojus, didinti eksportą ir gauti reikiamą valstybės paramą.

Rugsėjį vyksianti paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius” – viena iš svarbiausių paramos sektoriaus įmonėms pagalbos priemonių. Pirmąjį 2021 m. pusmetį tekstilės pramonės eksportas augo sparčiai – eksportuotos produkcijos vertė padidėjo 11 proc., lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu. Itin spartus augimas fiksuotas antrąjį ketvirtį – 31 proc. Tiesa, antrojo ketvirčio eksportas palyginti su 2019 m. atitinkamo laikotarpio lygiu buvo mažesnis tik 2 proc., tad artimiausiu laikotarpiu tikėtinas tekstilės pramonės eksporto atsistatymas.

„Sektoriaus įmonės per pastaruosius pusantrų metų patyrė itin daug. Eksportas ir pervežimai strigo, išaugo žaliavų kainos, ilgalaikiai partneriai nutraukė arba sustabdė savo veiklą, teko griežtai reguliuoti darbą dėl galimo užkrato COVID-19. Galime pasidžiaugti, kad aprangos ir tekstilės verslai sugebėjo išmokti dirbti naujomis sąlygomis, nenuleido rankų, ėmėsi inovacijų kūrimo ir užtikrinti tokiomis sąlygomis maksimaliai gerus rezultatus. Nuolatinės šalies tekstilės ir aprangos verslo pastangos pasiteisino su kaupu“, – teigia LATIA direktorė Indra Grigonienė.

Paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius” vyks rugsėjo 16-18 d. parodų rūmuose „Litexpo“, Vilniuje. Vienas iš svarbiausių renginių – tarptautinė konferencija  „Tekstilės ir aprangos pramonės sektoriaus tendencijos ir perspektyvos“. Joje dalyvaus valdžios atstovai, EURATEX generalinis direktorius Dirk Vantyghem ir kt.

Parodos lankymas yra nemokamas.

Daugiau informacijos rasite: www.baltictextile.eu

arrow