Tekstilės parodoje – LATIA nuveiktų darbų apžvalga, ateities planai ir 30-mečio minėjimas

Lietuvos parodų rūmuose „Litexpo“ rugsėjo 16-18 dienomis vyko Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) organizuota tarptautinė paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius”, kurioje paminėtas solidus organizacijos jubiliejus, pagerbti steigėjai ir nariai. Be kita ko LATIA nariai, Lietuvos aprangos ir tekstilės verslo atstovai turėjo progą susitikti, susipažinti, sužinoti apie sektoriaus ateitį, pasiruošimą žiedinės ekonomikos pokyčiams, tekstilės rūšiavimui ir perdirbimui.

Parodoje dalyvavo ne tik Lietuvos ir užsienio tekstilės gamintojai, valdžios atstovai, LATIA nariai, bet ir 30-mečio proga pasveikinti atvykęs 160 tūkst. Europos gamybininkus vienijančios Europos aprangos ir tekstilės organizacijos (EURATEX) generalinis direktorius Dirk Vantyghem. EURATEX glaudžiai bendradarbiauja su Europos valdžios institucijomis, tad toks vizitas – išties didelis įvertinimas Lietuvai, jos aprangos ir tekstilės verslo įmonėms bei LATIA.

„LATIA 30-metis buvo pažymėtas svariai. Ne tik pirmieji Lietuvoje, o ir Rytų Europoje naujomis sąlygomis surengėme tarptautinę parodą, bet tuo pačiu metu narius konferencijomis kvietėme į diskusiją apie tekstilės pramonės ateitį. Pasisakė verslo atstovai, tarptautinės patirties ir ES institucijų kontekstą pateikė Europos tekstilininkų balsu vadinamos EURATEX vadovas Dirk Vantyghem, apie būsimus pokyčius, tvarką, pagalbą ir paramą pasakojo Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Energetikos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų viceministrai bei kiti valdžios atstovai“, – teigė LATIA direktorė Indra Grigonienė.

Asociacijos veikla pastebima tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu

Anot D. Vantyghem, Europos Komisijai priėmus Žaliojo kurso politiką, belaukiant Europos tekstilės strategijos paskelbimo šį lapkritį, kontinento šalių, tame tarpe ir Lietuvos tekstilės įmonėms gyvybiškai svarbu dalyvauti asociacijų veikloje. Kartu galima efektyviau siekti geresnių darbo sąlygų, palankesnių Europos Komisijos sprendimų, dalintis informacija apie pramonės pokyčius.

„Man malonu ir vėl būti Vilniuje. Noriu pasveikinti LATIA, kad surengė renginį po beveik dviejų metų pandemijos suvaržymų. Noriu pasakyti, kad Europos aprangos ir tekstilės sektorius išgyvena svarbų momentą – būtina imtis pokyčių, kurti naują verslo modelį, nes pandemijos metu nukentėjome daugiau nei kiti sektoriai.

Taip pat reikia labiau orientuotis į žiedinę ekonomiką, skirti daugiau dėmesio konkurencijai rinkoje, skaitmenizavimui. Tikiu, kad bendromis pastangomis išspręsime visas problemas“, – renginio „Baltic Fashion & Textile Vilnius” atidarymo metu kalbėjo EUROTEX generalinis direktorius.

Anot Seimo vicepirmininko Andriaus Mazuronio, paroda – puiki vieta ne tik pamatyti, kas vyksta sektoriuje, susitikti su kitais verslo atstovais ir parodyti save, bet ir padiskutuoti apie globalias problemas.

„Svarbu kalbėti apie žaliąjį kursą, globalią konkurenciją, inovacijas, skaitmenizaciją, sektoriaus tvarumą. Taip pat turime nacionalines problemas – reformas, mokestinius pokyčius, minimalaus darbo užmokesčio didinimą. Sprendimai gali būti pasiekti tik dialogo būdu.

Nepaprastai džiaugiuosi asociacijos veikla tarp visų suinteresuotų pusių. <…> Noriu pasinaudoti proga ir pasveikinti asociaciją su 30-ties metų jubiliejumi ir išreikšti lūkestį, kad ir ateinančius 30 metų asociacija išliktų tokia aktyvi ir padėtų priimti svarbius sprendimus“, – renginio atidarymo metu sakė A. Mazuronis.

LATIA su 30-mečiu sveikino LATIA steigėjai, dabartinė vadovybė ir svečiai

Pirmąją parodos dieną vykęs iškilmingas LATIA 30-mečio minėjimas tapo puikia proga po ilgo laiko susitikti su sektoriaus kolegomis, padiskutuoti apie pandemijos iššūkius, sektoriaus problemas ir galimus sprendimus. Tą pačią dieną vyko visuotinis LATIA susirinkimas, patvirtinta asociacijos veiklos ataskaita ir kiti darbotvarkėje numatyti klausimai.

Šventėje dalyvavo LATIA nariai, vadovybė, darbuotojai, sveikinimo kalbas tarė pirmasis asociacijos prezidentas Jonas Karčiauskas, EURATEX generalinis direktorius D. Vanyghem, Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andriaus Romanovskis, Vilniaus dailės akademijos tekstilės katedros profesorė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė pasveikino asociaciją su solidžiu jubiliejumi ir įteikė padėkas šiais metais jubiliejus minėjusioms LATIA narėms. Taip pat įteiktos „Auksinės verpstės“ LATIA narių įmonių darbuotojams.

Renginyje dalyvavo LATIA steigėjai – Jonas Karčiauskas, Juozas Macevičius, Steponas Vaičikauskas, Aleksandras Vielavičius, Gintautas Andriuškevičius ir kiti svečiai.

Anot LATIA atstovų, po ilgos pertraukos asociacijos 30-mečio proga suorganizuota paroda susilaukė didelio susidomėjimo, joje savo gaminius ir produkciją pristatė daugiau nei 100 įmonių iš 10 šalių, Lietuvos verslininkai turėjo galimybę parodyti sukurtas tvarias inovacijas. Tuo tarpu suorganizuotuose renginiuose sektoriaus atstovams aktualiomis temomis įmonių vadovai sužinojo apie naujausias pramonės tendencijas, Europos valdžios institucijų pasirengimą žiedinės ekonomikos pokyčiams, išsakė savo problemas ir sulaukė Lietuvos valdžios institucijų pažado atsižvelgti į siūlymus rengiantis sektoriaus pokyčiams.

arrow