Tekstilės parodoje – renginiai tekstilės mokymo įstaigoms ir jaunųjų dizainerių darbų pristatymas
Rugsėjo 16-18 d. jau 8-tąjį kartą tarptautinės parodos „Baltic Fashion & Textile Vilnius” metu įvyko renginys „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2021“, subūręs Lietuvos aukštųjų ir profesinių technikos mokyklų studentus, gimnazijų moksleivius, verslo atstovus pasikeisti žiniomis apie sparčiai besikeičiantį aprangos ir tekstilės sektorių, jo skaitmeninimo ir masinės gamybos individualizavimo procesus Pramonė 4.0 kontekste, pristatyti savo darbus.
Vilniaus kolegijos (VIKO), Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos (VAVM), Vilniaus dizaino kolegijos, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Kauno kolegijos, Klaipėdos technologijų mokymo centro (KTMC), Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“, Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro, Socialinių mokslų kolegijos dėstytojai, studentai ir mokiniai plačiajai visuomenei, verslo atstovams pristatė savo mokymo programas, kvietė susipažinti su jaunųjų kūrėjų darbais.
Rugsėjo 17 d. parodos renginyje verslui ir visuomenei buvo pristatyti jaunųjų dizainerių darbai. Autorines kūrybines kolekcijas „Monologas“ ir „Site to Site“ pristatė VIKO Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros absolventės Ulrika Zabarskaitė ir Renata Uzialkaitė-Jampolskė. VAVM jungtinis sukirpėjų-konstruktorių ir siuvėjų merginų būrys pristatė šių metų sukirpėjų-konstruktorių mokymo programos absolvenčių sukurtą kolekciją, kurios tema „Retro stiliaus suknelė“. KTMC II kurso siuvėjo mokymo programos mokinė Gabija Urnaitė nustebino tvarios mados kolekcija „Muted“.
Tvarumo, skaitmenizacijos, masinės gamybos inovacijos buvo aptariamos seminare apie tvarią madą ir skaitmenizaciją „S-T-ARTS“ (angl. Science-Technology-Arts, liet. Mokslas-technologijos ir menai). VIKO Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė pristatė pranešimą „Virtualus mados podiumas – naujos aprangos konstruktoriaus kompetencijos“, Linas Čekanavičius, COMTENSE atstovas, aptarė drabužių technologijas, Lolita Tučinskaitė, Vilniaus dailės akademijos II-o kurso magistrantė, pasakojo apie tekstilės universalumą ir galimybes, TEXTALE platformos žiedinei tekstilės ekonomikai įkūrėja Viktorija Nausėdė savo pranešime palietė nūdienai aktualias tvarumo problemas.