UAB „A grupė“: nuo pandemijos išgelbėjo netikėtai išpopuliarėjęs audinys

Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacija (LATIA), mininti 30 metų įkūrimo jubiliejų, kalbina išskirtine istorine patirtimi išsiskiriančias nares ir domisi, kaip per kelis dešimtmečius pasikeitė Lietuvos tekstilės pramonė.

UAB „A grupė“, veikianti nuo 1990 m., 1997 m. Jonavoje atidarė lino tekstilės fabriką. Nuo įsikūrimo pradžios bendrovė orientavosi į netipinius lininius audinius ir nišinius gaminius, skirtus pirtims, saunoms, šiuo metu turi audimo, audinių apdailos ir siuvimo cechus. Bendrovėje dirba 62 darbuotojai.

„Turime subūrę patikimą nuolatinių pirkėjų ratą. Nuo pat pirmų dienų iki dabar dirbame su viena Švedijos įmone. Per tuos metus šiek tiek plėtėmės, sąmoningai norėjome būti nedideli, tačiau modernūs, lankstūs, orientuoti į nišinę gamybą, kurioje šiek tiek mažesnis masto ekonomikos spaudimas. Šiuo metu audžiame lininius, puslininius, lygius bei kilpinius audinius, siuvame pirties tekstilės, saunos, miego drabužius. Taip pat audžiame ne tik tradicinius lygius, bet ir 3D efektą turinčius plise bei žakardo audinius. Likome prie natūralių audinių iš lino ir medvilnės, šiuo metu pradėjome naudoti  vilną ir kanapes“, – pasakoja bendrovės vadovas Virginijus Vizbaras.

Po Meghan Markle pasipuošimo linine suknele – užsakymų augimas

Po to, kai 2020 m. vasarą Meghan Markle pasipuošė lietuvių „Magic linen“ kurta suknele, kuriai pagaminti buvo panaudota UAB „A grupė“ medžiaga, abiejų bendrovių pardavimai ženkliai išaugo.

„Pasaulinio lygio įžymybės, išties, daro didelę įtaką. To paties suknelės audinio užsakymai pradėjo augti nuo kelių šimtų metrų iki keliolikos kilometrų. Toks augimas mus išties gelbėjo pandemijos metu. Nors didžiojo uragano nebėra, Markle efektą jaučiame iki šiol.

Siekiame ir toliau išlikti unikalūs ir nišiniai. Mūsų unikalūs frotiniai rankšluosčiai iš šimtaprocentinio lino tikriausiai yra vieninteliai tokie rinkoje. Nors dalį tekstilės gaminame patys, pamažu tampame labiau audėjais nei galutinės produkcijos leidėjais. Savo audinius parduodame  Lietuvos ir užsienio siuvėjams. Bendradarbiaujame su Prancūzijos, Suomijos, Švedijos klientais, kurie labai vertina liną“, – pasakoja V. Vizbaras.

UAB „A grupė“ siuvykla nedidelė, bendrovė daugiau orientuota į audinių audimą, įmonė nuolatos investuoja į audimo galimybių modernizavimą, perka naujus įrengimus, galinčius padidinti darbo apimtis ir audinių įvairovę. Pirkėjai gali rinktis nuo 50 iki 360 centimetrų pločio audinius, išaustus nitkelinėmis, frontinėmis ar žakardinėmis staklėmis.

„Per tiek metų jau pripratome prie visko. Galime pasidžiaugti, kad turime patikimus ir profesionalius darbuotojus, mūsų audėjos gali dirbti su visų tipų staklėmis. Pardavimų apimtys plečiasi. Smagu, kad pandemijos metu natūralių audinių gaminius pradėjo labiau vertinti lietuviai bei kaimynai – latviai, estai, lenkai.

Savo ruožtu aprangos ir tekstilės pramonei ir LATIA norėčiau palinkėti sveikatos, sėkmės, kūrybinio džiaugsmo ir ryžto užsibrėžtiems tikslams pasiekti“, – pabaigai priduria UAB „A grupė“ vadovas V. Vizbaras.

arrow