UAB „Abtex“: tekstilės sektoriuje jaučiama įtampa

 

UAB „Abtex“ gamina aukštos kokybės stilingus moteriškus, vyriškus bei vaikiškus drabužius. Bendrovės direktorė Rima Salatkienė teigia, kad pandemija juos, kaip ir daugelį kitų, privertė susiveržti diržus ir ieškoti būdų išgyventi.

„Nuo praėjusių metų kovo patyrėme nemenkus nuostolius. Pastebėjome, kad pirmoji karantino banga visgi skiriasi nuo antrosios. Pirmosios bangos metu visi patyrė šoką, klientai desperatiškai atšaukinėjo užsakymus, apyvarta ženkliai krito. Mūsų darbuotojai dirbo tik iš dalies, visi procesai sulėtėjo. Vasaros metu situacija stabilizavosi, visi išmokome dirbti naujomis sąlygomis. Antrosios pandemijos bangos metu tiesiog susitaikėme su esama situacija, prisitaikėme ir bandome išgyventi. Pastebime, kad šiuo metu panašiai elgiasi ir kitos tekstilės ir drabužių sektoriaus bendrovės bei mūsų klientai“, – pasakoja R. Salatkienė.

Prieš pandemiją UAB „Abtex“ dirbusi visu pajėgumu džiaugiasi, kad valstybės parama prastovoms apmokėti padėjo išsilaikyti ir darbuotojų atleisti neprireikė.

„Gavome valstybės paramą prastovoms apmokėti. Tai padėjo išsaugoti darbuotojus, tačiau nukentėjo darbo organizavimo procesai, nes didžioji dalis darbuotojų dirba iš namų. Ateitis kol kas taip pat miglota. Pastebime, kad šiuo metu tekstilės sektoriuje jaučiama įtampa, nežinomybė tiek dėl COVID-19, tiek dėl bendrų rinkos tendencijų. Tikimės, kad viskas netrukus po truputį grįš į savo vėžes“, – teigia bendrovės vadovė.

Anot jos, įprastai vasario-rugpjūčio mėn. įmonei būdavo itin intensyvūs mezgant ryšius su klientais parodose, o būsimo sezono užsakymai atliekami dar kovo mėn.

„Nors ir stengiamės išlikti pozityviais, turime į situaciją žvelgti realistiškai. Kito mėnesio užsakymų skaičiai parodys, koks pavasaris mūsų laukia. Šiuo metu susitikti su klientais, lankytis parodose ir kitose šalyse negalime, esame išsiilgę gyvo bendravimo ir suvaržymų pabaigos visi laukiame su nekantrumu. Džiugu, kad net ir tokiu laiku anksčiau padarytas įdirbis duoda rezultatų ir ateina naujų klientų“, – dabartinėmis aktualijomis dalijasi UAB „Abtex“ vadovė R. Salatkienė.

Pasak jos, šiuo metu investuojama į įmonės kolektyvo apmokymą, pardavimus iššūkių laikotarpiu, atnaujinamas tinklapis bei jame pateikiama informacija.

UAB ,,Abtex“ pardavimus sudaro eksportuojama produkcija. Įmonė bendradarbiauja su klientais iš Skandinavijos šalių, Belgijos, Šveicarijos, Olandijos, Prancūzijos ir kitų užsienio valstybių. Šiuo metu bendrovės klientų užsakymų skaičius yra sumažėjęs apie 30 procentų, palyginus su prieškarantininiu laikotarpiu.

arrow