UAB „Mittet“: karantinas turėjo ne tik minusų, bet ir pliusų

  2021-ieji – pasikeitę, bet lengvesni

UAB „Mittet“, vienintelės kompanijos Baltijos šalyse, gaminančios megztinę „ilgapūkę“ medžiagą, arba populiariai vadinamą „dirbtinį kailį“, taip pat galinčios dygsniuoti medžiagas ne tik siūlais, bet ir ultragarsu, direktorės Jūratės Kabalinienės manymu, COVID-19 pandemija atnešė  ir nemažai pliusų.

Prekių segmentų pardavimai kito

UAB „Mittet“ turi kelis produktų segmentus, kuriems pandemijos metu sekėsi skirtingai. Darbo rūbų, pamušalinių audinių pardavimai sumažėjo, tačiau pajamos iš techninei paskirčiai skirtos dalies – ženkliai išaugo.

„Didžioji techninės paskirties produktų dalis yra naudojama dažymo volelių gamybai. Šios srities pardavimai išaugo apie 20 proc. Papildomai pradėjome gaminti laminuotus audinius klientui, tiekiančiam antbačius NATO armijai. Deja, kartu su išaugusiais kelių sričių pardavimais, padidėjo ir žaliavų kainos. Todėl iš esmės pernai padidėjusių pajamų mes neturėjome“, – pasakoja J. Kabalinienė.

Be to, pernai balandžio – birželio mėn. bendrovė pasinaudojo galimybe darbuotojus išleisti į dalines prastovas bei gauti valstybės subsidijas. Susirgimų koronavirusu įmonėje buvo, tačiau dėl pamaininio darbo organizavimo ir žemos rizikos kontakto įmonės veiklai įtakos nepadarė.

Paklausta, kaip kito UAB „Mittet“ valdymas, darbo organizavimas ir kiti procesai, įmonės vadovė pripažįsta, kad 2020 m., išties, buvo sunkesni. Pernai teko susidurti su logistikos iššūkiais bei transportavimo problemomis į Skandinavijos valstybes, tačiau laikui bėgant viskas susitvarkė. Šiemet, anot UAB „Mittet“, stringa žaliavų vežimas iš Tolimųjų Rytų, eksportas į N. Zelandiją, Kiniją, konteinerių pervežimo kainos pakilo kartais. Be to, stringa poliesterių pluošto tiekimas iš Baltarusijos.

„Pernai turėjome padėti į šoną investicinius planus ir priimti iššūkį  dirbti kitaip. Teko perorganizuoti įmonės darbą, nes kito užsakymų kiekis ir pobūdis, bendravimas su klientais, nebegalėjome dalyvauti parodose, žaliavų tiekimas strigo. Šiais metais didelis minusas, kad turime neprognozuojamai kylančias žaliavų kainas, tačiau pliusas, kad jau išmokome tvarkytis su vis iškylančiais sunkumais pandemijos metu  ir jau sugebėjome persiorganizuoti “, – pasakoja J. Kabalinienė.

Nemenkas iššūkis, anot įmonės vadovės, yra žaliavų tiekimas, kaip pavyzdžiui, audinio stabilizavimui naudojamų klijų trūkumas. Mat šį produktą gamina monopolininkai. Jie nuolat naudoja force majeure sąlygą ir niekada negali žinoti, ar gausi šios žaliavos laiku.

Iššūkiai pandemijos metu UAB „Mittet“ komandą išmokė bendrauti nuotoliniu būdu su klientais ir tiekėjais, įmonės akcininkais, bendradarbiais. Nors video konferencijos negali atstoti tiesioginio bendravimo, jos yra ypač patogios sprendžiant kasdienius klausimus, – įsitikinusi J. Kabalinienė. Be to, bendrovėje buvo atnaujinta kompiuterinė įranga, pradėtas naudoti optinis interneto kabelis, užtikrinantis greitą internetinį ryšį, už kurio įrengimą pandemijos metu įmonė dėkinga Skuodo savivaldybei.
„Nepaisant to, kad įmonės apyvarta išlieka stabili, išlieka daug įtampos ir kiekvieną dieną tenka eiti kaip į karą, – atvirauja UAB „Mittet“ vadovė.

„Apyvarta ir šiemet nemažės dėl diversifikuotos veiklos, bet kiekviena diena tai nauji iššūkiai ir jų sprendimų ieškojimai. Šiemet jau norime apsilankyti fizinėse parodose, kurių skaitmeninės mugės neatstoja. Be to, tokie susitikimai neretai atneša naudingų kontaktų. Pavyzdžiui, parodoje „Techtextil“ lankytojas iš Naujosios Zelandijos, apsilankęs „Mittet“ stende, mums surado tris klientus šioje šalyje. Kad ir kaip būtų, manau, apsilankyti parodose šiemet mums nepavyks“, – apgailestauja J. Kabalienienė.
Diversifikuoja ir diegia veiklas

UAB „Mittet“ produkcija – nišinio segmento, įmonės gaminiai skirti šaltajam metų periodui. Tad šiuo metu bendrovės didžiausi iššūkiai – ekonominės  problemos, pandemija ir globalus atšilimas.

„Mūsų produktai – megztos ilgapūkės trikotažinės medžiagos, dygsniuoti pamušaliniai audiniai – naudojami šiltiesiems rūbams. Dėl atšilimo vis mažėja šiltų rūbų poreikis, todėl stengiamės didinti techninės paskirties produkciją – megztines medžiagas dažymo volelių gamybai, daromi bandomieji tiekimai oro filtravimo mašinų poliravimo paskirčiai. Be to, jos teigimu, megzta ilgapūkė medžiaga gali būti naudojama  ir džemperiams,  lengvam viršutiniam rūbui gaminti.

Šiuo metu plečiame gamybą su laminavimo klijavimo įrenginiu, atliekame komisinio darbo paslaugas. Didiname dygsniavimo  čiužinių bei baldų paskirčiai, viršutinių ir laisvalaikio  rūbų paskirčiai“, – pasakoja J. Kabalinienė.

Pasak bendrovės vadovės, bendrovei išsilaikyti sudėtingesniu pandemijos metu labai padėjo įvairialypė veikla, skirtingų rūšių gamyba, skirtingi klientai, skirtingos produkcijos panaudojimo galimybės.

„Šiemet birželio 5 d. yra 20 metų, kai įregistravome įmonę. Sėkmingai gyvuojame 20 metų. Per šį laikotarpį pasikeitė mūsų pagrindinis akcininkas. Dirbame sėkmingai, ir mūsų istorija yra sėkmingo verslo istorija Lietuvoje, todėl žadame ir toliau nesustoti bei eiti pirmyn“, – teigia J. Kabalinienė.

arrow