UAB „Textera“: pandemija išryškino siuvėjų trūkumą

2010 m. įkurta UAB „Textera“ drabužių gamybos verslą pradėjo 2018 m. Šiuo metu bendrovė siūlo visas paslaugas nuo drabužių idėjos sukūrimo iki gamybos. Paklausta, kokią įtaką verslui padarė COVID-19 pandemija, UAB „Textera“ vadovė Ramunė Žemėnienė pripažįsta susidurianti ne su finansinėmis problemomis, o su siuvėjų trūkumu.

„Pandemijos metu apyvartos sumažėjimo nepajutome. Taip, žinoma, uždarius sienas ir sutrikus logistikai, vėlavo žaliavos ir siuvimo priedai, bet tai didelės įtakos mūsų veiklai neturėjo. Šiuo metu mums išties trūksta siuvėjų. Turime galimybę įdarbinti daugiau darbuotojų, tačiau sudėtinga juos pritraukti dėl valstybės mokamų subsidijų ar prastovų.

Esame nedideli ir tuo išskirtiniai. Labai vertiname turimus klientus ir dedame maksimalias pastangas suteikti kokybiškas drabužių dizaino ir kūrimo paslaugas. Lietuvoje bendradarbiaujame su UAB „Devold“, padedame jiems vystyti naujas kolekcijas, tačiau tai tėra maža dalis visos gamybos. Beveik visą savo produkciją eksportuojame, dirbame tiesiogiai su klientais iš Austrijos, Vokietijos, Nyderlandų, Danijos ir Švedijos. Turime itin glaudžius ir draugiškus santykius, esame pasiekiami 24/7, visas problemas sprendžiame operatyviai. Siekiame ne didinti klientų skaičių, bet augti kartu su jau turimais“, – teigia R. Žemėnienė.

Nepaisant visų saugumo reikalavimų laikymosi, dauguma UAB „Textera“ darbuotojų COVID-19 jau persirgo pernai rudenį. Dėl sergančių ir saviizoliacijoje esančių darbuotojų įmonės veikla buvo sutrikusi beveik 4 savaitėms.

UAB „Textera“ 2020 m. balandį savo patalpas padidino 240 m2 ir įdarbino 13 naujų darbuotojų. Įmonėje šiuo metu dirba 45 kvalifikuoti ir didelę patirtį mados ir sportinių drabužių gamyboje turintys darbuotojai.

arrow