UAB „Textilis“: didėjantis vartojimas skatina ieškoti naujų galimybių

Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacija (LATIA), mininti 30 metų įkūrimo jubiliejų, kalbina išskirtine istorine patirtimi išsiskiriančias nares ir domisi, kaip per kelis dešimtmečius pasikeitė Lietuvos tekstilės pramonė.

UAB „Textilis“, įsikūrusi 2004 metais Kaune, įmonės veiklos pradžioje siekė sutelkti profesionalius tekstilės specialistus, galinčius dalintis turima patirtimi, kuriant ir gaminant naujas tekstilės medžiagas, vėliau  įmonės veikla išaugo iki audinių apdailos technologijų kūrėjų, turinčių savo įrenginius apdailai.

Įmonės vadovė Janina Malakauskienė teigia, kad tiek įmonės paslaugų spektras, tiek produkcija laikui bėgant kito.

„Iš pradžių su klientais dalinomės turima patirtimi, teikėme klientų aptarnavimo paslaugą nuo audinio struktūros sukūrimo iki audinio gamybos ir pristatymo klientui organizavimo. Vėliau įsigijome įrenginius apdailai. Tai suteikė galimybę naudoti įvairesnes audinių apdailos technologijas, draugiškas gamtai. Šiuo metu teikiame ir laboratorines paslaugas, atlirkame vizualinę medžiagų kontrolę, tikriname fizines-mechanines audinių ir trikotažo savybes“, – pasakoja J. Malakauskienė.

UAB „Textilis“ kuria sezonines audinių ir trikotažo kolekcijas, naudoja skaitmeninį medžiagų spausdintuvą, kurio pagalba marginamos medžiagos, glaudžiai bendradarbiauja su mokslininkais siekdami įgyvendinti mokslo sukurtas naujoves. Anot įmonės vadovės, spartėjantis gyvenimo tempas ir didėjanti vartojimo paklausa, skatina ieškoti naujų galimybių, kurti kuo platesnį funkcinių savybių turinčių medžiagų asortimentą.

Kompanijos atstovai džiaugiasi galėdami eksportuoti savo produkciją ir į kitas šalis. Didžioji dalis produkcijos yra eksportuojama į Vakarų, Vidurio ir Rytų Europos šalis. Apie 70 proc. produkcijos iškeliauja į Baltarusiją, Ukrainą, Vokietiją, Skandinavijos ir kt. valstybes. Likusi dalis tenka Lietuvai, Latvijai, Estijai ir kt.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu UAB „Textilis“ vadovė sektoriaus įmonėms ir LATIA linki susikaupimo ir naujų galimybių ieškojimo – tik tai, anot jos, visus veda į priekį.

arrow