UAB „Textilis“: tekstilės sektoriui kenkia ne tik pandemija, bet ir Lietuvos santykiai su užsienio valstybėmis

Jau 17 metų veikianti gamybos ir prekybos audiniais įmonė UAB „Textilis“ tiek pandemijos, tiek bendro Lietuvos bendradarbiavimo su Baltarusija ir Kinija skaudžias pasekmes jaučia iki šiol. Anot bendrovės direktorės Janinos Malakauskienės, karantinai ir kitos verslo suvaržymo priemonės pastaraisiais metais tapo tik priedu prie bendrosios politikos.

„Dėjome ir dedame visas pastangas, kad išlaikytume turimus darbuotojus ir ilgametį verslą. Mūsų užsienio partneriai karantino laikotarpiu užsidarė, kai kurie nebepajėgė ir atsidaryti, bankrutavo. Todėl ir mes buvome priversti kurį laiką darbuotojus išleisti į prastovas, imti lengvatines valstybės remiamas paskolas apyvartinėms lėšoms.

Karantinas nebuvo lengvas niekam, tačiau vis prastėjantys Lietuvos santykiai su Baltarusija ir Kinija mums – dar didesnis smūgis. Šiuo metu įmonei nelengva, mat didelė mūsų produkcijos dalis iškeliaudavo į Baltarusiją. Tuo tarpu žaliavas pirkdavome iš Kinijos. Žaliavos ir jų pervežimas ženkliai pabrango, o dėl turimų susitarimų su klientais savo bazinės kainos keisti negalime. Neaiški ir tolesnė padėtis su šiomis valstybėmis, todėl vis ieškome naujų būdų, kaip galbūt ir per kitas valstybes gabenti reikiamas žaliavas. Be to, intensyviai ieškome ir klientų iš kitų rinkų“, – pasakoja J. Malakauskienė.

Į parodą – po vienerių metų pertraukos

Bendrovės atstovai rengiasi vykti į parodą Vokietijoje, kur pristatys savo naują kolekciją. Karantino laikotarpiu UAB „Textilis“ įsigijo naujus įrengimus,tęsė esamus ir  pradėjo vykdyti naujus Europinius projektus, sukūrė produktus panaudojant  naujas apdailas.

„Vokietijoje pristatysime savo produktus, bandysime užmegzti santykius su potencialiais klientais. Šiuo metu intensyviausiai dirbame su  klientais iš Baltarusijos ( privačiomis kompanijomis), Vokietijos, Skandinavijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Pabaltijo valstybių. Nors antrasis šių metų pusmetis finansiškai ir yra geresnis, situacija toli gražu dar nėra labai gera.

Suprantame, kad daugelis dalykų nuo mūsų nepriklauso, šiuo metu didesnė dalis lengvosios pramonės  įmonių susiduria su panašiomis problemomis, todėl stengiamės ieškoti vis naujų kelių išsilaikyti rinkoje.Tiek mes, tiek kitos įmonės nuleisti rankų negali. Visas valstybes stipriai palietė sveikatos krizės sukeltos ekonominės problemos. Manau, kad lengvosios pramonės verslas į priešpandeminę padėtį grįš, bet tikrai ne greitai“, – teigia J. Malakauskienė.

Per pandeminius metus bendrovėje susirgimų būta, tačiau galima pasidžiaugti, kad pavyko išvengti masinių užsikrėtimų.

arrow